Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

İlk kez böyle bir golden gördüm

melissaceylann
melissaceylann

3777


sabah arkadasımla bir golden gördük sanırım 2-3 yaşlarında bir köpekti.Çok iri olmamasına rağmen sahibi zincirle tutuyordu kaçmak ister gibi bir hali vardı hayvanın kimi görse üstüne atlıyor ve hızlı hızlı nefes alıyordu dilide dışardaydı.Benimde üstüme atlayınca sahibine bir şeyden mi korktu diye sordum ama konuyu geçiştirdi ve her zamanki hali dedi.Park görevllilerine durumu bildirdim ve bu olayı sizle paylaşmak istedim sizce köpeğin nesi var ?


6 Cevap

tubanur
tubanur

120464


sahibinden korkmuş olabilir. belki ona kötü davranıyordur


melissaceylann
melissaceylann

3777


Bende öyle düşündüm çünkü sürekli elinden kaçmaya çalışıyordu görevlilere söyledim ilgileniceklermiş


Alparslan88
Alparslan88

1020


Hemen ters düşünmeyin köpekler korktuklarında genellikle kuyruklarını bacaklarının arasına alırlar belki gitmek istemediği bir yere götürüyordur veteriner mesela:)


tubanur
tubanur

120464


Köpeğimin ilk veteriner tecrübesi fena geçmişti. Terrier olmasına rağmen aşırı tüylü olduğu için koyun gibi olmuştu veterinere traşa götürdük. Fazla hareketli olduğundan da hekimin onu traş etmesine müsade etmiyordu. Bünyesi de terrierlere göre daha güçlü bayıltmak için 2 defa iğne olması gerekti :) haliyle uyandığında kafası güzeldi ve akşama kadar tam olarak kendine gelemedi. Neyse sonuç olarak bu tecrübesine rağmen veterinere götürürken bahsi geçen golden da olan davranışlar olmuyor. Niye bu kadar uzun anlattım bilmiyorum :)


Goldenlar insan canlısı ve oyun seven bir ırktır, çok fazla kapalı alanda duruyorsa dışarı çıktığı zaman hiperaktik bir tutum sergilemiş olabilir.


Gsima
Gsima

2747


sadece hiperaktif ve bir golden eğer hiperaktifse zincirle bağlı olması normal


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
516 Görüntüleme
6 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor