Bana Sadık Ve Beni Sevmesi İçin Neler Yapmalıyım Bna Yardımcı Olucak Arkadşlara Tşkr Ederim

Hhgguler

Alıcagım Pitpull balonco cins bir pittir ve ben fazla bilmiyorum bna yardımcı olurmusunuz tşkrler

7 CEVAP

LadyAndCat

Ona çocuğunuz gibi bakarsanız sizi sever ve size sadık olur. Hepsi bu !
Yalnız unutmayın kedi/köpek edinmek gerçekten büyük sorumluluk. Yanlış anlamayın bu söylediklerimi lütfen!
1- evde bakabilecek durumda mısınız ? Büyük köpeklerin enerjileri fazla olur. Koşup oynama ihtiyaçları olacaktır. Her gün en az 1 saat dışarda koşturup oyun oynayabilecek misiniz?
2- Evde bir şeyleri kemirebilir , kırabilirler. İstemeden küçük zararlar verebilirler.
3- Kakasını yapması için günde iki kez dışarı çıkarılmalı. Sabah yüzünüzü yıkamadan onu kaka için dışarı çıkarmak zorunda kalabilirsiniz çoğu zaman.
4- Veteriner ve kilolarca mama masrafı olacak.
Aşılar sadece 500-600 tutar.
Aylık tahmini olarak 10 kg mama tüketecek bu da en az 200 lira eder.
Tüm bunları buraya yazıyorum çünkü binlerce insan köpek veya kedi alıyor ve bir süre bakıyor sonra da masrafları veya başka şeyleri bahane edip başından atıyor !!!!
Bu yeryüzündeki hiçbir din, ahlak ve vicdanlığın ardına saklanıp yapılacak bir şey değil.
İşte tam da bu sebepten iyice düşünmenizi öneririm. Aileniz sizi bu konuda destekliyor mu? Yanınızda olacaklar mı her koşulda.
Bebekken sevimli olan köpeğiniz devasa bir büyüklüğe ulaştığında da gerçekten sevebilecek misiniz?
Terkedilmek insanlar için travmadır. Unutmayın köpekler için de travmadır ! Terkedilen bazı hayvanlar üzüntüden yemeden içmeden kesilip ölebilirler bile.
Hayvanlarına karşı görevini yapmayan , onları başından atan herkes unutmasın ki o canlıların günahlarına giriyorlar. Günah.

Siyammm

Fazla bilmeyen birisinden pitbul almaz bu köpek tecrübesiz insanlara göre değil sonra , pitbull şuna buna saldırdı genel olarak söylüyorum besleyenlerin çoğu ego tatmini ve hava atmak için besliyor o köpek dominant çıksa nasıl baş edeceğinizi biliyor musunuz ?
Tavsiyem labrador veya golden cinsi bir köpek almanız

konuyla ilgili internetten bircok bilgiye ulasabilirsiniz ancak en temel sey omur boyu bir hayvana bakma karari aldiysaniz eger o zaten kendiliginden size sadik olur hem de tahmin edemeyeceginiz kadar, sevgiler

poyraz36

Kardeşim köpeğinle elinden geldiği kadar zaman geçirmeye bak. Oyun oyna onunla ve sürekli gezdir, herşey yoluna girer:)

Simgeyldrm

Ladyandcat
Hayatimda hic kopek bakmadim fakat aylik 10 kg mama fazla degilmi biraz

Cansumuezza

Instagram üzerinden kral köpek ailesini takip edin çok yararlı olur

Anonymus552223

Cok kucuk duruyor annesini biraz daha emecek di mi? Hemen ayirmayin sakın