Kedilerin Dişleri Kaşınır Mı?

Zeke

Kedim 5 aylık ve tahminimce dişi kaşınıyor. Ahşaptan olan kedi evinin kenarlarını ısırır gibi hareketler yapıyor. Tabi yoğun olarak değil belki 1-2 seferliktir ama merak ediyorum dişlerinin tamamı ne zaman çıkmış oluyor 5 aylık normal mi?
Diş etlerini incitmesinden korkuyorum

6 CEVAP

ZehraBulutt

Tam diş değiştirme dönemi şu anda, dişleri çok kaşınır. Isırsın hiçbir şey olmaz, onların dişi kemik bile kırıyor. Tüm dişlerinin değişmesi 7-8 aylık olana kadar devam edebiliyor.

Zeke

Teşekkür ederim:)

Zeke

Peki diş değiştirme döneminde herhangi bir yan etki tarzı şeyler oluyor mu? Huysuzluk,aksilik vs..
Bebekler diş çıkarırken ağlar ya bunun gibi:)

ZehraBulutt

Isırıyorlar sadece, başka bir şey gözlemlemedim.

Esra12345

Siz yinede bir veterinere götürün alttan yeni dişleri gelirken süt dişleri düşmemiş de olabilir

Zeke

Evet olabilir, götüreceğim kontrole