İlk Defa

ezgibilgili

kedimi 5 gün önce sahiplendim, ben evin içinde kedimin gözünün önünden ayrıldığım gibi ağlıyor. bugün sabah 8 den akşam 6 ya kadar evde ilk defa tek kalacak. çok ağlar mı, bana küser mi ve sen tekken ne yapar :(

3 CEVAP

bihtercik

ben kendi kedimden örnek vereyim.
12 saatten fazla yalnız kalınca küsüyordu hatta eve gelince yüzüme dahi bakmıyordu.
çok fazla ağlıyordu.
ben de gitmeden her zaman onu yaş mamayla ödüllendirdim yavaş yavaş bu şekilde alışmaya başladı.
şimdi gitmemi bekliyor yaş mama için sıpa :)
ama psikolojik olarak kendinizi yormayın ve onun bir kedi olduğunu unutmayın.
(aklınıza sokak kedilerini getirin)
sizin kediniz sıcak bir evde ve maması önünde.

behcetaydinelli

Dışarıyı seyretmesi için pencere filan varsa, bu kediniz için iyi olucaktır. Oyuncaklarıyla filan oynar. Mamasını suyunu eksik etmeyin, gerisini zamanla alışır.

cuneytsahin

Benim kedim de aynıydı ama ilk zamanlar öyleydi.Yanıma almadığım zamanlar evde o kadar çok bağırırdı ki sanki birisi onu dövüyormuşçasına.Şimdi umrunda değil eve alıştıkça düzeliyorlar merak etmeyin.Eve gelince sevin ve oyun oynayın zamanla alışır.