Sktsi Geçmiş Yaş Mama

merhaba, bugün bir yaş mama aldım kedime, 4 ay olmuş sktsi geçeli. 11 kez kustu. yaşayan var mı ciddi bir şey olabilir mi

15 CEVAP

Katya06

1 değil 2 değil 3 değil 11 kez kusan bir kedinin durumunun iyi olmadığını anlayabilmek için illa yaşamak gerekli değil akıl ve mantık sınırları içerisinde zaten düşünülebilir bir durum. Vet. tavsiyesi arıyorsanız veterinizi arayın neden buraya yazdınız?

veteriner ile görüştüm telefonda. birkaç saat izleyeceğiz duruma göre serum takabiliriz dedi. yer yemez kustuğu için endişe edecek bir şey olduğunu düşünmüyormuş.

Cansumuezza

11 kez kusmak? Hayvan zehirlenmiş baya.benim gerçekten bazen burda sorulan soru ve yapılan yorumları aklım almıyor pes

pardon neye pes dediğinizi anlamadım cansu hanım? sorulan soruda peslik bir durum olduğunu düşünmüyorum. hemen veteriner ile iletişime geçildi zaten. buradaki yorumlarda kendini veteriner zannedenlerden de ben bıktım.sizden de, gerçekten böyle bir durum yaşandıysa yorum almak istedim. hem belki insanlar bu soru karşısında bundan sonra sktye bakar diye düşündüm.

Katya06

Hem cevap istiyorsunuz hemde verilen cevapları beğenmiyorsunuz. İstiyorsunuz ki herkes sizin yaptığınıza ayyy yok benim kedimde şöyle oldu böyle oldu bir şey olmaz desin. Malesef öyle değil. 11 kez kusmak ne demek yahu? Bence pes bile az yani ne diyeceğimi bilemedim. Veterinerinizde gerçekten çok normal bir şeymiş gibi izleyeceğiz mi dedi sadece? İnsanlar bile ölüyor gıda zehirlenmesinden. El kadar bir canlıya nasıl bu acıyı çektirip yer yemez kustu deyip kendinizi rahatlatabiliyorsunuz. Yer yemez 11 kere mi kustu

Evet haklısınız bu sebeple aldığım petshopu arayıp hepsini toplattım ama onlar nereye gider bilinmez tabi. Depo gelip alıyor dediler. Teşekkürler

Firfir1

Şaka mısın ciddi bişey var mı diyosun veterinere götürmek için neyi bekliyosun hayvanın ölmesini mi ?

hayır ölmesini falan beklemiyorum kustu şu an kusmuyor. kedilerde gıda zehirlenmesi oluyor mu bilmiyorum, soruyorum

Firfir1

Olur tabikide götür bence hemen

ZehraBulutt

Yaş mamalar bozulunca paketleri şişme yapar aslında öyle bir şey yok muydu sizin mamada. Hayvanlarda da zehirlenme olabiliyor tabi ama bozuk gıdalara toleransları bizden daha yüksek genelde.

pardon neye pes dediğinizi anlamadım cansu hanım? sorulan soruda peslik bir durum olduğunu düşünmüyorum. hemen veteriner ile iletişime geçildi zaten. buradaki yorumlarda kendini veteriner zannedenlerden de ben bıktım.sizden de, gerçekten böyle bir durum yaşandıysa yorum almak istedim. hem belki insanlar bu soru karşısında bundan sonra sktye bakar diye düşündüm.

yaşadınız mı bu tarz bir durum?veteriner misiniz ya da?

Okumadınız galiba aradım zaten, fikir almak istedim bir de. Bu tarz durumlarda kuzenim ve düzenli veterinerimizi arayıp bir de buraya soruyorum. Kedimde de kronik bir mide sorunu var zaten tüy yumağını dahi 5 seferde kusuyor. Ana tema burda skt geçmiş mama idi.

lwb

Yer yemez kustuysa bir problem olucağını zannetmem, eğer bir süre sonra kusmuş olsaydı daha tehlikeli olabilirdi çünkü sindirilip vücuda dağılmış olabilirdi.
Bozulmuş bir gıdaya bu kadar çok kusması vücudun kendini savunmasıdır diye düşünüyorum, insanlarda da bu böyledir sindirim gerçekleşmeden bir sıkıntı olmaz

Anonymus552223

Gecmis olsun nerden almistiniz mamayi, baskalarinin başı da yanmasin, alip sokak kedisine falan da veren olur nereden gorecek zehirlendi mi