Dönemsel Kedi Salgını Mutlaka Okuyun!

SuleGnlsn

Öncelikle merhaba kedi sahipleri, yaklaşık 3gün önce 16aylık kedim vefat etti bu salgın yüzünden. İlk belirtileri kusma ardından iştahsızlık ve su içilmemesi halsizlik ve devamında nefes alma da güçlük. Veteriner üşütme diyebilir çünkü karıştırılıyor ancak kediniz bu günler de kusma belirtileri gösterir ise lütfen hafife almayın tüm testleri gerçekleştirin ve serum takılması halinde, serum öncesi böbrek yetmezliği riskine karşı mutlaka sondaj yapılmasını talep edin. Aksi takdir de fazla sıvı alımı da ölüme yol açabiliyor. Nefes alması güçleşirse acil yoğun bakım talebinde bulunun. Ve lütfen dışarıdan geldikten sonra en azından bu aylarda üstünüzü değiştirip elinizi yıkayıp öyle sevin dolarsan gelen poşetten dahi bu virüsün heryerden bulaşma ihtimali varmış. Ve sadece benim kedim değil bu ay içerisinde aynı şekilde 5kedinin hayatının sonlandığını duydum başka kişiler ve veterinerlerden. Benim canım yandı oğlum melek oldu sizin yanmasın

15 CEVAP

Cansumuezza

Basınız sağolsun..Ne virüsü dedi peki veteriner

SuleGnlsn

72 saat içinde çok ciddi sonuçlara yol açabiliyormuş bu nedenle lütfen tedbiri elden bırakmayın

SuleGnlsn

72 saat içinde çok ciddi sonuçlara yol açabiliyormuş bu nedenle lütfen tedbiri elden bırakmayın

kedici92

Çok üzüldüm başınız sağolsun. Benimki 1 ay önce kusmaya başlamıştı. Bir kaç kere kusunca götürdüm hemen veterinere Sindirim sistemi bozukluğu diyip ona göre bir mama vermişti veterinerde kaldığı 6 günlük serumla beslenme ve bakımdan sonra. Acaba benimki de mi salgından etkilenmişti diye içime kurt düştü şu an...

ne virüsü dedi veteriner

hayvansever_

çok geçmiş olsun :(

Zeynucka

Başınız sağolsun:( bu virüs nasıl geçiyor veteriner bir bilgi verdi mi?

Zeke

Bu lanet virüs her ne ise ben de bahçede bebek gibi baktığım 2 kedimi kaybettim geçen hafta....Gerçekten de 72 saat sürdü tüm süreç..Ve gerçekten de veteriner sadece üşütmüş demişti.. Şimdi oturdu kafamda..Başka belirtisi yoktu, bir de aşırı üşüyorlardı.

Kedilerimi kaybettikten sonra bana da yaygın bir salgın olduğu söylenmişti ancak beni teselli etmek için söyleniyor sanıyordum. Yani zaten yapacak bir şey yoktu gibilerinden..

Başınız sağolsun..Çok çok acı veriyor..

Natkarat

Ne salgını olduğunu veteriner söylemedi mi acaba? Ona göre daha dikkatli oluruz bizlerde. Başınız sağolsun ayrıca.

SuleGnlsn

Ne salgını olduğunu bilmiyorum. Virüsle ilgili de tam doğru teşhis alamadım zaten her veteriner farklı birşey söylemekte. Ama eve girdiğinizde kedinizi sevmeden dezenfekte olup üstünüzü değiştirin ve poşet bile geldiğinde dışarıdan kedinizin koklamasına izin vermeyin. Çok acı veriyor çünkü gözümüz gibi bakıyorduk o bizim için evin 3.bireyi bizde onun için öyleydik

SuleGnlsn

Ne salgını olduğunu bilmiyorum. Virüsle ilgili de tam doğru teşhis alamadım zaten her veteriner farklı birşey söylemekte. Ama eve girdiğinizde kedinizi sevmeden dezenfekte olup üstünüzü değiştirin ve poşet bile geldiğinde dışarıdan kedinizin koklamasına izin vermeyin. Çok acı veriyor çünkü gözümüz gibi bakıyorduk o bizim için evin 3.bireyi bizde onun için öyleydik

SuleGnlsn

Anlayabilmek için otopsi gerekiyordu ama biz öyle olmasını istemedik bedeninin

SuleGnlsn

Anlayabilmek için otopsi gerekiyordu ama biz öyle olmasını istemedik bedeninin

Digol

Hangi bölgede acaba?

SuleGnlsn

İzmir