Kediyi Ev Yapımı Mamaya Alıştırmak

Catloveerr

Daha önceden konuşulmuştu kedimi yetişkin sahiplendim ve hiç et tavuk falan bilmiyor sadece kuru mama yiyor kedisi böyle olan bi kaç kişi daha vardı. Ve ben evde yaş mama yapmayı çok istiyorum ama yemiyor hazır yaş mamaların da hepsini yemiyor schesir ve chefs choice beğendi sadece. Fiyatından dolayı schesir haftada bir verebiliyorum sadece :(. Ama tavuk haşlayıp verebilsem daha çok yiyebilir. Benim kedim de böyle diyip alıştırabilen var mı? Ne yapabilirim ciğere malt sıkıp verdim yine de yemedi. Hayvana hiç eti tattırmamaları da kötülük en azından arada bir verilebilirdi ben de güzelce besleyebilirdim..

6 CEVAP

Sselin1

Yakin zamanda boyle bir soruya cevap vermistim size mi hatirlamiyorum tekrar ayni seyleri okuyacak olabilirsiniz. :) oncelikle sevdigi gidayi ve pisirme seklini bulmaya calisin. Mesela Erkek kedim cigeri haslama olarak sevmezken kavurmasina bayiliyor . Diger kedim tavuk haslamasi yemezken. Tavuk cigeri haslamasi yiyor ama blenderdan gecirdigim zaman. kirmiz eti agzina sürmezken ton baligina bayiliyor. Sizin de kediniz illaki bir seyleri daha cok seviyordur onunla alistirmayi deneyin. Haslayacaksaniz kesinlikle az suda haslayin diger türlü kokusnun ve tadinin yogunlugu gidiyor. Tavuk gogsunu sevmezken kemikli tavugu sevebilir. Normal yemezse haslama suyu ile blenderdan gecirip vermeyi deneyin. Alistirmak icin elinizle yedirmeye calisin, kedinizin agzini mamaya batirin, blenderdan gecirdiginiz mamayi patisine sürüp yemesini saglayin tadini aldikca alisacaktir. Biraz yoruyorlar ama ugrasmak gerekiyor :)

lwb

Benim kedim de aynı, yaş mamalarda bile önceden sadece royal canin yerdi, gerçek et tadı olan kaliteli yaş mamaları bile yemezdi sonra tavuk ciğerini denedim öyle ete başladı, şimdi çok olmasa da et de yiyor ve gimcat,schesirden başka yaş mama da yemiyor, nd yiyordu bi ara ama onu da bıraktı

beautifulcat

sıvı ödül çubuklarından sıkabilirsiniz haşladığınız etlerin üzerine.sevdiği ıslak mamalarla evde yaptığınız mamaları karıştırabilirsiniz.

Catloveerr

@sselin1 teşekkür ederim kedime tavuğu zorla verdiğimde yalanıyor yiyor ama uzattığımda asla yemiyor tavuk suyunu parmağıma batırıp verdiğimde yalıyor kabından içmiyor. Yoğurt filan için de geçerli bu elimden vermezsem yemiyor o da çok zaman alıyor. Ton balıklı yaş mamaları seviyor ton balığıyla ne yapabilirim? Deneyeceğim bi şeyler ama bilmiyor alışık değil işte çiğ et kokusu aldığında gelip kokluyor etrafı ama yemiyor pişirdiğimizde

Catloveerr

@lwb benim kedim de yaş mamanın tadını bilmiyordu belki de ilgisizmiş ailesi bunu anlıyorum artık kurtulmuş hayvan. Yaş mamaya alıştı önceden küçük kutu yaş mamayı 3 günde bitiremiyodu artık bi günde yiyor. Ciğer sevmedi :(

Catloveerr

@beatifulcat teşekkür ederim ben de yaş mamayla karıştırmayı düşündüm belki alışır diye fark etmeden yer içinde alır tadını. Tavukla ne gibi tarifler hazırlayabilirim hangisini seviyor kedileriniz