Kedilere Dokunulmamalımı?

Sevgiii06

Bu hafta 3 aylık cins bi kedi sahiplendim. İlk kedim olduğu için üzerine fazla düşüyorum seviyorum kucağımda gezdiriyorum vesaire.. Şuan veterinerlik okuyan arkadaşımsa sürekli söyleniyor kediyi o kadar tutma o kadar elleme kucağına alma sevme gibi.. Ancak kedim mutsuz görünmüyor hatta bazen kendi gelip çıkıyor kucağıma.. Bu konuda sıkıntı yaşayanlar varmı, gerçekten kediye çok dokunmak kötü bişeymi?

8 CEVAP

Sselin1

Belki kediyi sıkıp bunaltacağınızı düşündüğü icin öyle söylüyordur. Normalde kediler fazla ilgiyi kucakta taşınmayı sevmez çünkü. Ama kediniz bu durumdan memnunsa keyfini çıkarın bence büyüdükçe uzaklaşıyorlar çünkü.

Anonymus552223

1.5 aya kadar cok kucukler ve hassaslar, o zamanlar dokunulmamali, ozellikle cocuklarin eline verilmemeli. Ama sonrasinda kedi kaçmiyosa sorun yok. Sevdirmek istedigi surece sevebilirsiniz

hayvansever_

Ben kedimi sahiplendiğim de de 3 aylıktı bizimde evde herkes kucağında gezdirdi şuan 8 ayını dolduruyor hiç sıkıntısını görmedim ama şımarık bir oğluşumuz oldu sadece. :)

hayvansever_

ama şunu söyliyim ben bazen istemesede sevmek için kucağımda tutuyordum siz onu yapmayın.

Sselin1

Kusura bakmayin ama veterinerlik okuyan arkadasınız bu meslegi sadece ekonomik kaygilardan dolayi tercih etmis ve hayvanlardan tiksiniyor. Kedim 3 bucuk yasinda agzini burnunu suratini bazen dayanamayip patilerinin altini bile öpüyorum. Baska bir kediyi bu kadar fazla öpemem ama insan evladindan tiksinmiyor işte mis gibi de kokar benim kedim herkesin kedisi gibi.:) yani bana bir sey olmadiysa size hic olmaz :)

BalliBadem

Bizimkide yavruyken hep kucağımdaydı şimdi eskisi kadar gelmiyo ama bi zararını görmedim ben

behcetaydinelli

Veterinerlik okuyan arkadaşınız hangi sebepten dolayı söylüyor bunları? Onun bildiği bu konudaki zarar neymiş?

Sevgiii06

Arkadaşım bunun kediye ve bana zarar vereceğini söylüyor, iç dış parazitlerini yaptırdığım halde.. Ama ne kedimde ne de kendimde bir sorunla karşılaşmadım açıkçası...