Kedim Dışarı Çıkmak İstiyor

Azii

8 aylık bir russian blue sahibiyim geçen aylarda kısırlaştırma işlemi uygulandı çok sakin bir kedi olmasına rağmen son 1 haftadır dışarı çıkmak istiyor pencereleri açıp kaçıyor açamadığı zamanda tırmıklıyor öyleki pencerenin silikonları tamamen yırtılmış halde ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bahçede gezmeye nasıl alıştırırım

14 CEVAP

Ne olursa olsun cikartmayin sürekli çıkmak isteyecek çünkü

Natkarat

Olaki gezdirmeye karar verdiniz lütfen karma ve lösemi aşılarını tamamlamadan bu işlemi yapmayın. Lösemi aşısının koruyuculuk oranı da düşüktür. Yani garantisi yok.

Natkarat

Sanıyorum zemin katta oturuyorsunuz. Daha önce bende bu konuda sorun yaşamıştım. Camlara şu satılan tellerden ya da direkt kedi filesi alabilirsiniz. Isırmaya dayanıklı satan site var ama reklam nedeniyle yazamıyorum. Tanesi ortalama 30 lira falan olması gerek. Onu kurduktan sonra bu sorununuz kalmaz. :)

Catloveerr

*******ta vardı sanırım kedi filesi diye yazın çıkıyor

gndtarik

düşündüm de mama adı yazıyoruz ama bedavaya reklam yapıyoruz, üstüne para vererek :/

gndtarik

tasmasız salarsanız kaçmayacağının garantisi yoktur, bence tasma ile kedi için flexi (mataralı kayış) alıp siz gezdirin, flexi özgür hissetmesini sağlar.. ama alışırsa da bilmiyorum evde nasıl zaptedersiniz :D

Siyammm

Şunu bilin, dussian blue nadir bir cinstir. Sokaktaki gri kediler tekirdir kimsede ücretsiz sahiplendirmeyi mesela hiç ücretsiz savannah sahiplendirmeyi gördünüz mü? Kedinize tekir
Flexi ile gezdirin aksi taktirde kaçar korkar kaybolur

Easyboy

Sakın çıkartmayın dışarı. Benimki dışarda başka bir kediden virüs kaptı. 2 senedir ağzında lezyonlar var ve geçmiyor. Uğraşır durursunuz sonra ve kedinizin canı yanar. Bu en hafif şey. Köpekler, arabalar çok tehlikeli dışarsı ev kedileri için.

Azii

Bende çıkarmıyorum aşıları da tam ama camı açması ve kaçması çok kısa bir süre alıyor sabahları okula gidiyorum o sırada evde yalnız kalıyor genelde de o ara kaçıyor ödül maması ile vazgeçirmeye çalıştım ama o da işe yaramadı

Azii

Bana o sitenin adını yazabileceğiniz bir yer var mı bir çok site var ama hepsi kuşlar için olanlardan satıyor. Vazgeçirebilsem keşke ama elimden geldiğince durduracağım

Siyammm

Yazarsan8z marka ismini sorun olmaz. Herkes buraya mama adı yazıyor bişey olmuyor.

Sselin1

Kesinlikle cikarirsaniz daha cok çıkmak isteyecek ama bahsedilen hastaliklarin bulasmasi icin diger kedilerle temas etmesi ya da yakinlasmasi lazim tek basina disariya salmazsiniz zaten. Yani saglam bir tasma ile sınırlı bir alana çıkarabilirsiniz.

Sselin1

Ayrica kesinlikle arkadaslara katiliyorum file taktirmaniz şart kacip gitmesi cok tehlikeli ihmal etmeyin.

gulatakan

siz işteyken evde cok sıkılıyor buyuk ıhtımal.aksamları bol bol oynatmaya calısın.enerjısını atsın.benım kedılerımden bırı de dısarıya cok meraklı.hatta daha onceden bahcede dolanıp gerı gelıyordu.ama evet alısınca hergun cıkmak ıstıyordu ve bır sure sonra bahceden uzaklastıgını gordum.aynı gun gozumun onunde bır kedıye araba carpınca dısarı gondermekten vazgectım artık.veterınerden de aslında dısarda asısı olmayan brcok bulasıcı hastalık oldugunu ogrendım.yanı her türlü büyük risk.ben sımdı kedımı bırıncı kattakı balkona cıkartıyorum gozum ustunde olacak sekılde.ama oraya da kedı fılesı yapcam ne olur ne olmaz.birinci kat bıle olsa dusup yaralanabılıyorlar.siz de kesinlikle file yaptırın.hatta kümes teli olarak satn almayı dusunuyorum hırdavatcıdan.eger saglam bırsey bulursam.cok dısarı cıkmak ısterse de tasıma cantanızla yuruyuse cıkarın ıstersenız.en azından hava almıs olur.