Kedilerde Isırma

Zeynepulku

Kedim normalde uysal bi kedi ama severken birden ısırıyor sebebi ne olabilir? Nasıl vazgeçirebilirim bu huyundan?

2 CEVAP

RaGe

Kedilerin sevilmeyi isteyen hayvanlar olduğu aşikar. Ancak bazı kediler belli bölgelerinin sevilmelerinden hoşlanmayabilirler. Bunu test edebilirsiniz. Yani eğer sürekli bir yerini severken ısırıyorsa, orayı sevmenizi istemiyor olabilir.

Bunun dışında çözüm olarak bir süre elinizle yemek yedirmeye çalışın. Kediniz her elinizi ısırmaya teşebbüs ettiğinde elinizi ondan çekip uzaklaşın ve bir süre ilgi göstermeyin. Bir diğeri ise, ısırmaya çalıştığı zamanlarda elinizin yerine önüne ısırabileceği bir oyuncak ile değiştirin. Bu sayede elinizin bir oyun aracı olmadığını elinizin yerine oyuncak ile stres atması gerektiğini öğrenebilsin. Ancak bu süreç sabır ister, bol bol sabır diliyorum sizlere :)

Isırır o sevgi göstergesidir bizimki ısırıyor sonrada yalıyor ısırdığı yeri fazla acıtmaz savcıdandır o