Mikroçip

bengusarioglu

Merhabalar. Temmuz ayında sokaktan hasta bir kedi sahiplendim. Tedavisi yaptırdım ve benimle hala. Geçen ay hastalanınca röntgen çektirdik. mikroçipi olduğunu öğrendim. Ancak çip belediyeye de özel kliniklere de kayıtlı değil. Bu nasıl mümkün olabiliyor? Ve ben bu mikroçipi kullanabilir miyim? Çok bilgim yok bu konuda, araştırmayla da yeterince bilgi edinemedim. Bilgisi olan varsa paylaşabilir misiniz

6 CEVAP

bengusarioglu

Veteriner 3 kez kontrol etti yok. O da çok şaşırdı. Klinikte takılıp sisteme girilmemiş demek ki dedi ama o zaman da mikroçipin mantığına aykırı bi durum oluşuyor sanki

bengusarioglu

Ben çıkarttırmaktan ziyade kendi adıma tekrar kullanıma açmayı düşünüyorum. Hem zorunlu olacak hem de kaybolması halinde bir umut bulunur. Gereksiz olduğunu düşünmüyorum aslında. Çünkü ben sokaktan yetişkin olarak sahiplendim ama geçmişi hakkında bir fikrim olsun isterdim. Sahibi açısından demiyorum ama sağlığı, aşıları açısından

behcetaydinelli

Ailecek şaşkınız. Nasıl olur ben de merak ettim. Sonuç alırsanız bize de haber verin.

LadyAndCat

Ben olsam çıkartırım madem hiçbir fonksiyonu yok.
Açıkçası sorumsuz hayvan sahipleri için kedi/köpek fark etmez gerekli olabilir mikroçip çünkü böylece kim bu zavallıları sokağa atıyor belli olur.
Belediyelerin de hangi hayvanlara tedavi ve kısırlaştırma yaptıklarını takip açısından evet olabilir.
Ben bebeklerime asla taktırmam.

ZehraBulutt

Ladyandcat 2021'de zorunlu oluyor kediler için mikroçip.

pinarcaya

Bence de kullanabilirsiniz. Ben de gerekli oldugunu dusunuyorum. En cok da kacarsa kaybolursa bulunabilmesi icin cok gerekli.