Kedim Burnunu Çekiyor !

Nisansahin

Merhaba 4 aylık kedim var. 10 gün önce 2. karma aşısını yaptırdım. Yaklaşık 1 haftadır burnunu çekiyor ve günde en fazla 4-5 kez hapşırıyor. Kedimi ilk sahiplendigim zaman grip olmuştu ve antibiyotik uyguladık bu şekilde toparlandı ancak o zaman istahsiz ve halsizdi. Şuanda iştahı çok yerinde hatta bu aralar fazla ,hareketleri çok iyi sürekli oyun oynuyor. Ancak burun çekmesi bitmedi . Sürekli veterinere gidip strese sokmak istemiyorum çünkü bir ay önceye kadar neredeyse her gün gittik. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı ? Alerji olabilir mi ? Yoksa karma aşıdan da kaynaklı olabilir mi ?

3 CEVAP

pinarcaya

Hapsurdugunda sumukler cikiyorsa sinuzit olabilir. Veterinere gosterin bence.

Kevserhaksever

Evet bende kokulu kedi kumu kullandigim zaman aynı sorunları yaşadım hemen hemen. Çok hapşırıyordu. Kumu kokusuz alınca geçti çok şükür yine arada kumu fazla eşeleyince hapşırıyor Tosunum

Nisansahin

Bugün gösterdim kokulu kedi kumundan olabileceğini söylediler.