Patilerini Nasil Temizleyebilirim

yarengenc

kopegim kedi kumuna girip kedi kakasi yiyerek bizi delirtiyor simdilik girmesini engelleyecek bir cozum bulduk fakat pati aralarina kum gelmis ve surekli ayagini yalayarak o kumlari yapistirmis patilerinin arasina dun suyla cikarmayi denedim ama rahat durmuyor kuruyunca dokulur cogu diye dusundum ama iyice yapismis ve cok fazla kum var nasil cikarabilirim bunlari

11 CEVAP

hcerenk

bazen benim uzun tüylü kedimin patilerine ya da kuyruğuna da kum vb şeyler yapışıyor ve kuruyor. uyurken falan makarsa kırt kırt kesiyorum yapıstığı tüyleri. onun da canını acıtmadan en kesin çözüm bu oluyor.

yarengenc

su ile yavas yavas yumusatarak temizledim biraz kavga ettik ama hallettik :) cevaplariniz icin tesekkurler :)

yarengenc

yedigi seylerden dolayi kustu birkac kez yani sokakta falan da her seyi agzina aliyor kizip biraktiriyoruz agzindan almak rahatsiz edici oluyor mesela yarisi yenmis kurtlanmis elmayi falan agzindan almak zorunda kaliyoruz ama ozellikle goldenlarda bu oburluk cok olan bir seymis kaka konusunda bir sorun olmadi sonucta kedimizin ne yiyip ictigini biliyoruz hastaligi yok sadece veterinerimiz soyle bir uyari yapmisti ikisinin ic dis parazitlerini ayni zamanda yapin ki kedinin cikardigi paraziti kopek yemesin umarim bu meraki ve her seyi agzina alma huyu zamanla gecer

Siyammm

Elinizle alabilirsiniz, eğer çok kücükse ıslak pamukla silin yumuşayıp düşer diye tahmin ediyorum

hcerenk

tüyleri kesseniz çare olur mu acaba? kumların yapıştığı yerlerden ufak ufak...

yarengenc

kuruyken cekmeye calisinca canini acitiyorum ama baya da yapismislar suyla da sakin durup pati vermedigi icin cikartamadim kesmeyi de dusundum ama bilemiyorum deniycem simdi

bihtercik

nedne yiyor? pika sendromu mu?

bihtercik

neden*

yarengenc

veterinerimiz de evinde hem kedi hem kopek bakiyor bizi uyarmisti kopegin kedinin tuvaletini yiyecegi konusunda biz dikkat etmeye calistik kizdik kapali tuvalet aldik ama kopegimiz biraz buyuyunce kuvete atlayip yemeye basladi ben de arastirdim "Autocaprophagia : Hayvan sadece kendi dışkısını yer.
Intracaprophagia : Hayvan kendi türündeki hayvanların dışkısını yer.
Intercaprophagia : Hayvan diğer türdeki örneğin tavşan kedi vb. hayvanların dıskısını yer." bunlari ogrendim fakat kimin kedisi kopegi olsa ayni kaka yeme sorunundan yakinmis hatta petarkadasta birisinin kopegi bahcelerindeki kedi kakalarini kazip yiyormus acikcasi sendromdan cok kopekligine verdim bu durumu tedavi konularini okudum ama sebebi bilinen bir sey olmadigi icin tedavi yontemi olarak pek bir oneri de bulamadim bu davranisi duzeltmeye calismak yerine onlem almayi onermisler biz de oyle yapiyoruz iste

bihtercik

çok garip ilk defa duydum şuan.
sağlığına etkisi nasıl? zararlarını gördünüz mü?

Çözümü var mı ya sinir ediyor.