Kedilerde Isırma

Zeynepulku

Kedim genel olarak uysal ve biraz hareketli oyun oynamayı da seviyor. Bazenleri severken birden ısırıyor sebebi ne olabilir. Sevmemizi istemediğinden değil çünkü baya mırlıyor mayışıyor sanki birden aklına birşey gelmiş gibi ısırıyor :d sebebi ne olabilir bu huyundan nasıl vaz geçirebilirim. Oyun oynarken falanda asla elimi ıstırttırmıyorum veya cizdirmiyorum genelde oyuncaklarla oynatiyorum

2 CEVAP

Oda sizi sevdiğinden dolayı ısırıyor. Saldırganlık yada rahatsız olduğundan değildir. Kediler sevdiklerini hafif hafif ısırırlar.

behcetaydinelli

Kedilerin genel dürtüleri.. Isırdığında ses tonunuzu sertleştirip "hayır" deyin.(kısa, net herhangi bir cevap da olabilir)
Sizi ısırmaması gerektiğini anlasın ve buna alışsın.