Neden

Zeke

Daha önce de sormuştum ama dönüş alamadım :) Arkadaşlar kedim sürekli bir şeylerin altına girip saklanıyor. Koltuk, sandalye, sehpa vs.. Yanına gittiğimizde de kaçıyor. Korkacağı bir şey de yok evde, neden olabilir? 6 aylık olacak yakında, aklıma kızgınlık dönemi mi diye geldi ama küçük daha, ne zaman giriyorlar? Bu arada kedim dişi.

4 CEVAP

Sselin1

Farkli bir ortama yeni girmiş alışması biraz zaman alacak normal bir durum. Mesela ben kedimi alip farkli bir eve gitsem sizin kedinizin davranişlarını sergileyecektir. Sessiz sakin bir ortamda olmasına dikkat edin zamanla evin güvenli bir yer oldgunu anlayacak alışacaktır. Şu anda bir tehlike çıkabilir mi diye tetikte kendi bölgesi değil çünkü. Özellikle eve yabanci insanlar gelmişse tedirginligi artmış olabilir. Evden istedigi zaman cikamamakta hosuna gitmemistir.

LadyAndCat

Kaç aylıkken evinize aldınız ?
Mama verirken sevin onu.
Cam kenarına oturup camı izleyebileceği bir yer yapın ona ve dolap gibi yüksek yerlere yatırın iyi gelebilir. Kendine güveni olmayabilir.

Zeke

O zaman durumu zaman gösterecek. Böyle bir problemse alıştırırım ben onu zamanla:)
Teşekkür ederim cevaplarınız için♡

Zeke

Yaklaşık olarak 10 gündür evimizde. Ama bahçemizde elimize doğdular 5 kardeş. Hep ben baktım beni tanıyor ve baya alışık yani. Elimden mama yiyor kucağıma geliyor oyunlar oynuyoruz. Aramız baya iyi anlayacağınız.

Bahçede besliyordum normalde, yatakları evleri yemekleri her şeyleri dışarıdaydı..
Bundan 2 ay önce 2 kardeşi kayboldu, 2 kardeşi de 10 gün önce hayatını kaybetti...

Şimdi çok yalnız kaldı bir de üşütmüştü diye dayanamadım eve aldım..Ama evde çok sıkılıyor hava güzel olunca birkaç saat bahçeye bırakıyorum sonra geri alıyorum.

Keyfi yerindeydi ama son birkaç gündür böyle garip davranıyor huzursuz gibi. O sebeple ben de huzursuz oldum :/