Kısır Kediler İçin Mama Önerisi ?

tolgahan58

Merhaba arkadaşlar,

Kısır kedi sahipleneceğim ve mama konusunda illaki "kısır kediler için mama" ibaresi olan mamalarımı seçmem gerekiyor ?

ND mama alıcaktım tavuklu kısır kediler için ama malumunuz tavuk eti hormonlu ve vermek istemiyorum.

Orijen,Acana mama alayım dedim, bu seferde kısır kediler için diye mama bulamadım.

Normal mama versem sıkıntı olur mu kedi bakımından vs.

İyi forumlar! :)

1 CEVAP

bihtercik

kısır kediler onlar için içerik bakımından uygun olan (protein oranı,yağ oranı vs.) mamaları kullanmalıdır.
ve çoğu yetişkin mamalarda bu oran kısır mamaya kıyasla çok farklı özellikle yağ oranı yüksek ve bu da kısır kedide ileride kilo harici diğer rahatsızlıklara sebep olur.
bende n&d mamayı kullanmadan önce sizin gibi düşünmüştüm ama sonra başka çare kalmayıp aldım.
ve şuan çok çok memnunum hem kedim severek yiyor hem de kakasında zerre koku yok,tüy dökülmesi azaldı (parlak) en azından kedimin doyduğunu görebiliyorum.
bence n&d düşük tahıllı olanını kullanmalısınız :)