Kedi Kısırlaştırma Ve Mama Değişimi

oguzhan817

Merhabalar.
6 aylık bir erkek kedim var. Malum mart geliyor kısırlaştırmayı düşünüyoruz kaç aylıkken kızgınlığa giriyorlar. Eğer şu haliyle girerse bizide mahveder evide evde bulunanları da, o yüzden en erken ne zaman yapılıyor öğrenmem gerek :) Bir de yavru kedi matisse mamamız bitmek üzere 10kg luk sipariş veriyorum o yüzden tekrar aynı yavru kediler için sipariş vereyim mi sizce yoksa idare edip kısırlaştırdıktan sonra kısır kediler için mama mı alayım? Çok teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için.

7 CEVAP

Catloveerr

Şu an kilosu da yerindeyse kısırlaştırabilirsiniz

sekersoytolga

Disi kedilerde kısırlaştırmanin biraz daha geç yapılmasında fayda var. Ama erkek kedi ve köpeklerde testislerin düşmesinden itibaren kisirlastirmada herhangi bir problemi olmaz. Asi takibinizi yapan veterineriniz zaten testisin düşüp düşmediğini,kisirlastirmaya müsait olup olmadığını söyleyecektir size

oguzhan817

peki kısırlaştırmadan da kısır kedi maması yiyebilir mi? ve bu kısır mamanın yavru veya yetişkin olayı var mı hangisini almalıyım 6 aylık için

gulatakan

Suzionlineblog ta kısırlaştırma için iyi bir veteriner hekimle yapilmis röportaj var.butun soru cevapları okumanızı öneririm.su anda da kizginliga girmeden kisirlastirabilirsiniz.roportaj zaten size baya bilgi vercek.mama da bitene kadar verip sonra kısır kedi maması alabilirsiniz.zaten az kalmış sanirim

Catloveerr

Evet erkek kediler idrar yollarıyla ilgili hastalıklara daha çok yakalandığı için kısırlaştırmadan da kısır maması kullanabilir idrar yollarını korumuş olur. Kısır kedi mamasında bazı değerler daha düşük oluyor kilo alımı da kontrol altına alınmış oluyor. Matissenin kısır mamasının taneleri de küçük olduğu için kediniz hiç zorlanmadan yer. Ama yavru maması yavruların ihtiyacı olan besinleri içeriyor matisse yavru ve kısır mamasının içeriklerini karşılaştırın. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir ya da veterinerinize danışın

Sselin1

Merhaba, evet kediniz kısırlaştırılmadan da kısır kedi maması yiyebilir. Kısır kedisi dedigimiz sey genel olarak yağ oranı düşük mamadır. Kısır kediler kilo alabilecegi için tercih edilir. Kedinizi 7 aylık gibi kısırlaştırabilirsiniz. 7 aylık kediniz henuz yavru sayıldıgi icin besinsel ihtiyaclari daha fazladir zaten kısır olsa bile yavru oldugu icin yedigini yakacaktir yani merak etmeyin obez olmaz. Hadi diyelim kediniz hareketsizlesti Matisse kitten icerik olarak fazla besleyici bir mama olmadigi icin agir gelmeyecektir. Matisse kısır kedisi %11 yag oranina sahipken mattisse kitten mamada %14 yag orani bulunuyor. Normalde kitten mamalar %20 yag oranina sahiptir. Diger oranlarda fazla degil zaten. Oyuzden 1 yaşına kadar matisse kitten kullanmanızı tavsiye ederim. Zayıf bir kediniz varsa daha sonrasi icin kullansaniz bile bir sorun oluşturmaz hatta.

BalliBadem

Kilosu fazla değilse yetişkin mama isteyin çeşitli görüşler olsada en iyisi 8 aylık kadarken kısırlaştırmak