Kedimi Nasıl Tasmaya Alıştırabilirim

S_K_Z

Kedime tasmasını takıyorum ve 1-2 dk. Sonra bi bakıyorum ki kedinin üstündé tasma yok ve o tasmayı bulana kadar da canım çıkıyor nasıl alıştıra bilirim lütfeennnn

10 CEVAP

sarmanbirkedi

Kediye tasma takmayı doğru bulmuyorum özgür ruhlu hayvanlar sonuçta

Esra12345

Kediniz kaç aylık

Yanınızdayken takmayı deneyin ve ödül verin

Sselin1

Sevmedigi bir sey icin zorlamayin. Sürekli boynunuzda bir tasmayla dolasmak istermiydiniz. Özellikle zilli tasmalari hic önermem. Ama dısari çıkan bir kediyse dışarı çıkarkan numaranizin yazdigi bir tasma takabilirsiniz.

Natkarat

6 aydan önce pek tavsiye edilmiyor. Çıkmasının diğer bir sebebi de genellikle daha büyük halleri için tasarlanmış oluyor o tasmalar. İlle de gezdirmek istiyorsanız göğüs tasması olması çok önemli. Kesinlikle boyun olmamalı bu kedilerine doğasına tamamen aykırı. 6 aylık olunca evde bir süre takıp oyunlar oynayın ve sonunda ödül maması verin. Bir süre sonra kendi içine girecektir. Yalnız bu gezdirme konusunda iyi düşünüp karar vermelisiniz. Her ne kadar lösemi, fiv gibi aşılar mevcut olsa da tam koruyucu aşı değiller. En başta alışma sürecinden elinizden kaçırmamak için sabit ipli olandan ziyade ismini unuttum şu uzayabilen daha iyi tasmalar tercih edin. Son olarak kediniz alıştıktan sonra düzenli gezmek isteyebilir. Aynı şekilde ev güvenli-dışarı tehlikeli algısı yıkılacağı için evden kaçma girişiminde de bulunabilir.

S_K_Z

Hepinize teşekkür ederim evet bende çok doğru bulmuyorum ama çok canı sıkılıyor biraz hava alıp koşması için çıkarıyorum ve göğüs tasması kullanıyorum onuda bir tek dışarı çıkarken takıyorum kedim 5 buçuk aylık

Nazlibykkfdr

Bence o da istemiyorsa takmamalisiniz özgürler ne de olsa ayrıca tasmalar pek sağlıklı değil ölçüsünü doğru ayarlamadığınız sürece boynunun büyümesini engeller

PandAiluroSena

Tasmayla pekte kosup oynayamiyorlar tabi kediden kediye degisebilir ama alisik olmadiklari ve sevmedikleri icin benim kedilerim tasma taktigimda kendilerini yere atip katiyen kalkip dolasmiyorlar.

S_K_Z

Teşekkürler

Sselin1

Siz dolastirmak icin demişsiniz pardon ben yanlis anladim normal boyun tasmasi sandim. Kediniz dısari çıkıp dolasmayi seviyor ama tasma takmanizi sevmiyor anladigim kadariyla. Umarim alistirabilirsiniz diger türlü tehlilekeli gercekten. Ama disari cikarttiginiz zaman numaranizin yazdigi bir boyun tasmasi takmayi da ihmal etmeyin kacma kaybolma gbi bir durum olursa bulunma sansi bayagi artar.