Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

KEDİ FİP HASTALIĞI

ardazeybel16
ardazeybel16

2859 Puan

Arkadaşlar öncelikle merhaba ben yaklaşık 3 hafta önce kedi sahiplendim. geldiğinde kedinin karnı çok şişti ve yürümeye hali yoktu veterinere götürdüm fip teşhisi koyuldu. fakat yaklaşık 1 haftadır kedimin karın şişliği aşırı derecede normalleşti. Ve artık eskisi kadar halsiz değil. Sormak istediğim soru, acaba fip hastalığını yenmiş olabilir mi ? yani veteriner müdahalesi falan görmedi tedavi vs. acaba hastalığı bitti mi? (5 aylık kedim, arkası dönük olan fotoğraf eski hali)12 CEVAP

ZehraBulutt
ZehraBulutt

112111

Yanlış teşhis konmuştur büyük ihtimalle fip değildir. Test yapılsa bile %100 emin olunamıyor fipten ve fip olsaydı iyileşmezdi, bu hastalığın tedavisi yok maalesef.


gulatakan
gulatakan

3136

Bence de teşhis yanlıştı demek ki.ishal ve kusma oldu mu?fib te bunlar da oluyor ve yeşil bir renk oluyor diski ve kusmukta.karni parazit ya da gazdan dolayı da şişkin olabilir.su an nasil genel durumu? Şişlik yine de var mı az mı?


ardazeybel16
ardazeybel16

2859

şişliği hiç yok artık ama son 3-4 gündür hep ishal


gulatakan
gulatakan

3136

Belki de usutmus gaz oluşmuştu.isterseniz vet inize danışın tekrar ,fib değilse de ishal için ilaç verir.cunku ishal de tehlikeli dehidre olmasın hayvancagiz bir de.basit bir ishal gibi duruyorsa,yani keyfi iştahı yerindeyse,su kaybı yoksa reflor kullanıyorum ben toz halinde olan saselerden.bana da veteriner hekim onermisti.


iameceevans
iameceevans

2686

Dışarıda bulunan her hayvandan parazit oluyor ve parazit karında şişlik yapıyor ondan dolayı olmuş olabilir


pinarcaya
pinarcaya

17998

Fip olsa sislik kesinlikle inmez. Islak fip hastaliginin geri donusu yok. Kisa sure icinde kedi olur. Sizinki parazittir cok buyuk ihtimal. Ve tabiki o da tedavi edilmezse olumcul olabilir. Ozellikle yavru kedilerde. Ama basit tedavisi var. Veterinere goturun mutlaka.


ardazeybel16
ardazeybel16

2859

Hepinize çok teşekkür ediyorum yardımcı olduğunuz için


melikearslan25
melikearslan25

1603

fipte karnındaki su çekilmeden şişlik inmez. veteriner büyük ihtimalle yanlış teşhis koydu başka bi veterinere gösterin bence


tolgahan58
tolgahan58

705

Bir yerde okudum, 50 tane hastalığın semptomları arasında karında şişlik var.
Kediniz verilmiş sadakası varmış bence.


Dilhancamci7
Dilhancamci7

677

Ya benim kedimin diş eti iltihabı bir aydır geçmedi antibiyotik kullanmamıza rağmen iki gün önce başka bir veterinere götürdüm enfeksiyon artmış ve antibiyotik başladık ama bugün karnının çok şiştiğini farkettim kusma ishal yok fip olmasından korkuyorum sizce ?


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 239 Görüntüleme
  • 12 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 19321 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR