Kedim Ve Aloe Vera

Thor’a bu gün Schesir Kitten ton balıklı ve aloe veralı yaş mama vermiştim. Akşam eve geldiğimden beri sık sık aşırı kokulu gaz çıkardığını ve kakasının da olduğundan daha yumuşak farkettim. Yemesinde içmesinde oynamasında ve hareketlerinde hiçbir sorun yok. Ama beş dakikada bir gaz çıkarıyor ve kucağıma aldığımda bağırsak hareketlerini hissedebiliyorum. Acaba ilk kez kullandığım bu yaş mamanın etkisi olabilir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

5 CEVAP

Sselin1

Böyle bir sey icin veterinere gerek yok zaten normalde bir konserve mama yiyebilir bir kedi bu zararli bir sey degil. Sadece fazla yemeye alişık olmadigi icin birazcık midesi bozulmuş :) bir de schesir gbi balık orani da oldukca fazla bir mama yani. Yarina gececektir. Eger ishal durumu yasarsaniz veterinere gitmek yerine önce patates veya bal kabagi haslayip vermeyi deneyin derisiz tavuk gogsu ile verebilirsiniz.. Yine ilac degil probiyotik olan refloru da kullanabilirsiniz. Gecmezse son care olarak gitmek en mantiklisi. Yavru kedilerde cok olagan bir durum çünkü.

Sselin1

Bir konservenin hepsini ayni gün mü verdiniz ?Yavru kedilerde baliga karsi bir hassasiyet var yavruysa normal. Ayrica balıkli mamayi pek sık vermiyorsaniz alışık olmadigi icin de ishale sebep olabilir. Alisik olmadigi ya da hassasiyetinin oldugu bir gidayi günde yarim konserveden fazla vermeyin.

Normalde 3 e bölüyorum. Üç günde veriyorum bu gün ikiye bölmüştüm çok ağlayınca annanem dayanamamış diğer yarısını da vermiş. Balıklı yaş mamayı hep veriyordum ve böyle olmamıştı daha önce o zaman hepsini yediği için oldu. Peki yapabileceğim bir şey var mı bu durumu giderebilmek için veteriner’e de devamlı götürme taraftarı değilim çok ciddi bir sorun değilse en azından

Çok teşekkür ederim. Eğer geçmezse dediklerinizi yarın uygulayacağım.