Yavru Kedi Şırınga İle Kaç Cc Beslenmesi Gerekir?

sanslikedi

Merhabalar,

Sokakta yavru kedi buldum, gözleri dahil açılmamış, 3-4 günlük yüksek ihtimal.
Sıcak su torbası hazırlayıp, üzerine havlu koydum, kedinin ısısını koruması için, kedi sütü tozu aldım, yavru olduğu için süt onun için zararlı sindiremediğinden. Yavru kedi biberonu da aldım fakat bir türlü emmedi, şırınga ile besledim şimdi mışıl mışıl uyuyor

Sorum şu: Yavru kediyi beslerken şırında ile kaç cc'de beslemem gerekiyor? Haftalık olarak cc sayılarını bilen varsa yardım almak istiyorum.

22 CEVAP

sanslikedi

Öncelikle hepinize çok teşekkür ederim tecrübelerinizi benimle paylaştığınız için.

sanslikedi

Yavru kedimin son hali

sanslikedi

Amin, inşallah uzun bir ömrü olur miniğimin

Natkarat

Öncelikle kendi adıma özveriniz için teşekkür ederim. Çok güzel bir şey yapıyorsunuz. Bu kedi şayet tutunabilirse emin olun size çok bağlı olacak ve annesi gibi görecek ömrü boyunca. Bu besleme süreci devam ederken bir yandan ilinizin facebook grupları üzerinden süt annesi için ilan verirseniz daha iyi olur. Bu kış mevsiminde şansınız oldukça düşük ama bulabilirseniz anne kediyi sevip kokusunu o yavruya bulaştırdıktan sonra yanına bırakıp uzaklaşırsanız anne yüksek ihtimal kabullenecektir. Anne kediler genelde kabul ederler zaten. Umarım şanslı olursunuz ve süt anne bulabilirsiniz.

Isınma içinde sıcak su torbası iyi bir fikir ama sürekli onu sağlayamayacağınız için bir elektrikli ısıtıcınız varsa onu yakmanız daha iyi olacaktır. Genelde yatağının yanında sürekli yanacak şekilde bırakıyorlar ve böyle çok kedi büyüten hayvansever tanıdığım mevcut.

Son olarak en yakın veterinere danışırsanız çok daha iyi olur. Eminim hepsi ücretsiz yardımcı olacaktır. Şayet olmazsa isim ve il bilgisi paylaşın lütfen. Ben gerekli yerlere seve seve post açarım.

sanslikedi

Bugün itibariyle Şanslım melek oldu :'(

Yaşatamadım onu, kalbim yanıyor...

gulatakan

Ah kiyamam ya.saglikli da duruyormus ama demek ki buraya kadarmış.zaten çok zor bir ihtimaldi yasayabilmesi.siz elinizden geleni yaptınız.9-10 günlük de olsa anne sevkatini hissetti gitmeden.uzulmeyin lütfen :(

lwb

yavru kedilerin yaşaması doğru bakımla sanıldığı kadar zor değil, kendi kedimi daha göbek bağı üzerindeyken muhtemelen 1 günlükken buldum, çok yaşamak istedi ölür bu denilmesine rağmen yaşadı şu an 2 yaşında, onun gibi de bir çok kedi baktım kaybettiklerim de oldu biraz tecrübe isteyen bir iş
mama saatleri dışında sıcak su torbasının yanından ayırmamak ve torbayı sürekli sıcak tutmak lazım, ben 1 saatte bir suyu yenilerdim üstünü bile kapatırdım o torbanın üstünde uyurken, vücut ısıları çok çabuk düşüyor ve çok fazla temasta bulunmamak lazım, doğru süt tozunu kullanıp,çişini kakasını da doğru zamanlarda yaptırıldığında yaşama şansı %50yi geçer