Kedimin Tırnakları

Kedimin tırnakları sanırım vitaminlerden dolayı çok fazla kalınlaştı asla kesemiyorum ve veterinerede götüremiyorum çok asabi olduğu için ne yapmam gerek?

13 CEVAP

ZehraBulutt

Oo bu ne yahu, hangi vitamin bu :)) Kediniz tırmalama tahtası kullanmıyor mu, tırmaladıkça katman katman soyulup inceliyor tırnaklar aslında. Pense şeklinde daha güçlü tırnak makasları var onlardan alın, hatta küçük köpekler için olanlardan alırsanız onunla kesebilirsiniz bence. Ya da insan tırnak makasını dik tutarak kesenler var o şekil de olabilir belki ama dikkatli olmak lazım.

PandAiluroSena

Gercekten hangi vitamin bu boyle, benim kedimin tirnaklari keserken katman katman parcalaniyor baya gucsuz tirnaklari. Bu vitaminden kullansak iyi olacak gibi gorunuyor :)

Elcintmy

Arkadaşımın kedisi de asabi o da uyurken bir tane bir tane kesiyor sizde öyle yapabilirsiniz :)

Natkarat

Bence bunun sebebi beslenmeden ziyade tırmalama hareketini pek yapmadığı için olmuş. Tırmalama tahtası, koltuk ve halı gibi yerlerde tırnaklarını törpüleyemediği için katmanlar kalmış gibi duruyor. Bence törpüleme huyunu unuttuysa hiç ellemeyin kalsın böyle. :D

Catloveerr

Sürekli vitamin yüklemesi yapmak da iyi değil. Mevsim geçişlerinde, hastalıklarda, kışa girerken verilebilir demişti bir veteriner.

2 günde 1 gimcat multivitamin ve gimcat taurin veriyorum. hergün 0.50 cc immun44 şurup veriyorum. sanırım immun44 çok fazla güçlendirdi. tırmalama tahtası var tırmalıyor ama incelmiyor. çok güçlendi tırnakları ince olanları bile kesmek çok zorlaştı

inanılmaz olmuş tırnakları vitaminleri ben de deneyim :D pense gibi olan makaslardan var bende ama benimki bunu kesmekte zorlanabilir gibi geldi bana

hayvansever_

Ooo bu ne ya hiç böyle tırnak görmemiştim. :D
Küçük köpekler için olan tırnak makaslarından alabilirsiniz onlar daha sağlam olur. Eğer kedinizi daha önce götürdüğünüz bir vet varsa bence fotosunu onaya bir attın.

bademthecatt

Mükemmel vitaminmiş valla :D imuneks ve immun44 çok iyi ben imuneks kullanıyorum immun44 ne kadar?

engindrsn

Bazen benim kedimin tırnakları da böyle oluyor. O uyurken insan tırnak makasıyla kesiyorum. Kediler için olan makaslarla daha zor oluyor kesmek, bizim kullandığımız tırnak makasları daha pratik oluyor bence. İnsan tırnak makasları avcumun içine sığdığı için o uyurken 2-3 tanesini kesebiliyorum. Bu şekilde olanlar kesildikten bir süre sonra inceliyor, katmanlar kendiliğinden dökülüyor. Ben de Gimcat mutlivitamin kullanıyorum ama vitaminden olduğunu sanmıyorum

Arzuarslan

Kedinizi götürmeden veterinere gidip çektiğiniz fotografları bir göstermenizi tavsiye ediyorum, hiç yaşamadım ama bana hiç normal gibi gelmedi. Sıkıntı olacak bir durumsa veteriner daha iyi bir öneri verecektir. Böyleyken kesmeye çalışmak da sıkıntı olabilir😮

Mrb
Bir sonuç alabildinizmi düzeldi mi tırnakları sebebi neymiş ogrenebildinizmi acaba lütfen paylaşın

ilaydacakir

Benim kedimin de bu şekilde ya hep dışarıda bi de o tırnağı