Kedim Yemiyor İçtiğini Kusuyor

Larmi

Lütfen Açil yardım 3 gün önce barınaktan 6 aylık bir kedi aldım ilk gün iç dış parazit yaptırıp eve getirdim ama çok halsizdi akşama ishal olduğunu ve yediklerini kustuğunu gördüğümde sabahına veterinere götürdüm oradada solunum yolunda enfeksiyon bide barınaktan soğuk alğınlığı virüsü kaptığını söylediler ve müdahale ettiklerini belirttiler ama ne ilaç ne de vitamin verdiler dün veterinerden gelince kusmamıştı ama bu gün sabahtan beri 6-7 kez kustu bir şey de yemediğinden suyu içiyor önünde bekliyor arkasını döndüğü anda birden içtiği suyu kusuyordu köpüklü bir şekilde ne yapacağımı çok şaşırdım çok da tuhaf duruyor bacakları dümdüz kemileri sırtından dışarı çıkıyor başı patilerinin üstünde... yayılmıyor yatarken .. evdeki bitkileri de yemeye çalışıyor daha önce böyle birşey oldu mu herhangi birine Lütfen yardım

7 CEVAP

Zeynucka

İmkanınız varsa hemen başka bir veterinere götürün vakit kaybetmeden.

Larmi

Götürdüm veterinere bir gün daha çok dikkatli bir şekilde izlememi istediler oradaykende ona serum vermişler serumdan sonra kusmamış hastalığın ciddi olabileceği söylendi şuan evde ama çok halsiz gözlerini bile açamıyor

Siyammm

Bende geçen gün Yedikule hayvan barınağını ziyaret ettim sadece enfeksiyonlu hasta kedilere baktıklarını söylediler diğer barınaklarda böylemi bilmiyorum. Su içirin bi şekilde mutlaka barınaktada iyi beslenememiştir , çok hayvan olduğundan kalitesiz mama veriyorlar.geçmiş olsun

Larmi

Çok sağolun az önce veterinerim aradı ve barınaktan gençlik hastalığı kaptığı söyledi yemeyi ve içmeyi tamamen bıraktı ve ilerideki 3 gün boyunca serumla devam edecek eğer toparlayassa ölecekmiş umarım o raddeye gelmeden iyileşir

bskkrky

Çok çok geçmiş olur. Şuan nasıl kediniz

Larmi

Şuan 3 gün boyunca veterinere götürüp bırakıcağım orada serumları ve ilaçları veriliyor eve getirincede yemiyor içmiyor o yüzden safra kusuyor..Ben elimden gelen her şekilde yardım ediyorum ama .. Veterinerle de konuştum her şey onun bağışıklık sistemine kaldı dedi umarım biran önce iyileşir yavrum serumlarla zor duruyor ..

Zeynucka

Lütfen maltepede bulunan petmosfer’e götürün kedinizi.ecem hanımın sihirli ellerine bırakın çocuğunuzu.