Kedim İlk Kızgınlık Döneminde Ne Yapmalıyım

gokceninko

6 aylık kedim var ilk kızgınlık dönemine girdi veterinerim de bu konuda uyarmadı kızgınlık dönemi için erken old düşünüyordum kısırlaştırmadıkta tuhaf sesler çıkarıyor çok rahatsız hissediyor sanki kendini ne yapmalıyım bu dönemde iştah da kesildi

3 CEVAP

Sumeyyet

Erkekmi dişimi? Kısırlaştırmayı düşünüyorsanız kızgınlığı biter bitmez kısırlaştırın

aleynakalfa

Merhaba, aynı durum bizde de var bu aralar kediniz kızgınlığa çok erken girmiş çiftleşmesi bu durumda zaten uygun olmaz. kızgınlık dönemi bitene kadar pek yapacak bir şey yok açıkçası

gokceninko

Dişi 2 gündür normale döndü gibi ama daha 6 aylık operasyon için de endişeliyim çok küçük daha bişey olmasından korkuyorum küçük bi ilçe de yaşıyorum veteriner de yok bu operasyonu yapan genelde küçük ve büyükbaş hayvanlarla daha ilgililer petle alakalı olan yok belediye yapıyormuş barınak veterineri ama orası da hijyenik olur mu ilgilenirler mi diye çok endişeliyim