Günlük Ne Kadar Mama Vermeliyim

Asaceren

Merhabalar 7 aylık kddim var günde 2 öğün mama veriyorum ama daha da istiyor kilosu gayette iyi bardakla veya başka bir şeyle ne kadar verebilirim

10 CEVAP

ZehraBulutt

Canzumuezza her kedinin mama tabağı dolu bırakılamıyor keşke olsa :) Benim kedim sabahtan günlük yemesi gereken miktarın hepsini tabağına koyarsanız öğlende bitiriyor sonra yine istiyor. Yedikçe doldursam rahat 200 gr yer bence günde. Otokontrol denen bir şey yok hayvanda. Mecburen az az koyuyorum. Diğer kedim ayarını bilir çok yemez ama obur olan yüzünden o da öğün şeklinde besleniyor, çünkü mama ortada durursa onun hakkını da diğeri yiyor. Arkadaşın kedisi de kısırmış o yüzden ölçülü vermesi iyi olur.

Cansumuezza

Mama tabağı her zaman dolu olsun gider gelir az az yer neden iki öğün veriyorsunuz ki? Günlük kaç gr uygun olduğu aldığınız mamanin arkasinda yazar ve petsoplardan mama ölçü bardağı edinebilirsiniz

Asaceren

Evet kısır

BalliBadem

Kilosu fazla olmayan kedilere ölçülü verilmesine karşıyım niye aç kalsın ki daha mama istediğine göre aç kalıyor bizlerde fazla kilo almadıkça istediğimiz kadar yeriz ve kilomuz fazlaysa buna ölçü getiririz böyle düşünmeli

PandAiluroSena

Kediler bir yasina kadar istedikleri kadar saglikli ve dengeli mamalar yemeliler gelisim caginda olduklari icin

Catloveerr

Kediniz kısır mı?

Kevserhaksever

Bende 2 öğün veriyorum günde 30gr , 30gr şeklinde çünkü kendisi 6 buçuk aylık ve 4 kilo oldu. Eğer günlük vereceğiniz gr 60 ise mama arkasında yazan mama boyutu da büyükse 2bucuk parmak kadar oluyor. Ben ölçekle veriyorum aşağı yukarı o kadar oluyor. Ama 3e de bölebilirsiniz bence uyumadan önce mama yedikleri için ben öğlende az veriyorum ekstra temiz bir uyku çekmesi için. :)

Sselin1

Kediniz daha 7 aylık yavru sayılır fotoda da kilolu görünmüyor kısır bile olsa enerjik oldugu icin kilo almaz. Eger obezite veya fazla yeme kusma gibi bir sorun yoksa bencede mamasi tabaginda kalmali. Tabi verdiginiz miktari bilmekte de fayda var. Ben kedilerimin tabagini iki kasik olarak doldururum bittigini gördügmde tekrar koyarim. Bir yemek kasigi genelde 10 gram. Bir cay bardagi da 50 gram sanirim. Yine dedikleri gibi ölçü bardagi kullanirsaniz daha güvenilir olur. Ama ben okadar kasmaya gerek duymadigim icin normal veriyorum ama kilo sorunu olan kediler icin gerekli.

LadyAndCat

Bir çay bardağı = 42 gr oluyor.
Bir yemek kaşığı da 10 gr.
Belki yardımcı olur bu ölçüler.

Leyl003

Kediden kediye bu durum değişebilir ama genellikle kısır kedilere ölçülü ve öğün sistemi ile mama verilmeli.. benim kedim kısır olmadan once tabağını doldururdum ne kadar yiyecegini bilirdi.. doydugunda bırakırdı.. kisirlastirildiktan sonra ölçülü olduk.. baya bi kilo aldı.. kontrol altında tutuyoruz ama çok iştahlı:))