Yavru Köpeğimin Hircinligi

Nisaselma

Yavru Sibirya kurdum çok hırçın hareketli her şeyi her yeri ısırmaya çalışıyor nasıl egitebilirim

5 CEVAP

Siyammm

Öncelikle bunu saldırı amaçlı mı yoksa oyun, dişleri kaşıma amaçlarıylamı yaptığını anlayın. Eğer hırlama yemeğinize atlama gibi durumlar varsa bu dominantlıktır. Yemeği ilk siz yiyin kapıdan ilk siz çıkın, girin
Yatağınıza yatmasın oturduğunuz koltukta oturmasını izin vermeyin (köpeklerde yükseğe lider oturur aynı seviyede oturusanız sizi kendiyle eşit statüde görür) hırladığında ısırığından kızıp gözlerinin içine bakın. Göz göze gelince gözlerinizi kaçırmayın. Bunları oyun amacı olsun olmasın uygulayın ilerki zamanlarda problem çıkmaması için.

Yavrular çok oyun istiyor. O yüzden olabilir. Ona hoplayan zıplayan oyuncaklar alın, farklı yönlere zıplayan şekilsiz toplar var, benim kızımda epey işe yaradı. Tut getir oyununa alıştırın oturduğunuz yerden bile oynayabilirsiniz. Getirince ödül verirseniz kendi kuru mamasından bir iki tane, onun için motivasyon da olur... keyifli uzun bir ömrünüz olsun birlikte..

selamlar, eger oyun amacli yaptigini dusunuyorsaniz veya sebebini tam cozemiyorsaniz internetten arastirmanizi ya da en dogrusu bi veteriner hekime danismanizi oneririm. oyuncu bi kopeginiz varmis gibi gozukuyor, endiselenmeyin. o size zarar verdigi zaman oyun oynamayi birakip baska bir seyle ilgilenin bunu birkac kez tekrarlardiginiz taktirde o da yapmamaya birkac hafta icinde alisacaktir diye dusunuyorum, sevgiler

ReisGae

İtaat eğitim mine yolla kesinlikle ♡♥ eger buyumesini beklersen dahada zorlastirirsin isleriii

Nisaselma

Öncelikle cvb verdiğiniz için teşekkür ederim.. Yok hirlamiyor sanırım oyun amaçlı yapıyor birde ben ilk kez köpek sahiplendim tam olarak bakmasını bilmiyorum bu yüzden sürekli mama yemesine izin verdik bu akşam bir veteriner ile konuştum günde iki kere veya üç kere mama vermemizi söyledi dediğim gibi çok yemesine izin veriyordum belkide bu onu rahatsız etti şuan sakin sakin yatiyor inşallah boyle devam eder