Köpeğim İçin En İyi Mama Hangisidir

Bilgefly

Köpeğim yetişkin, kısırlaştırılmış ve genelde proplan alıyorduk ama herkes acana mamanın en iyisi olduğunu söylemeye başladı, veterinerler proplan kullanmayın diyorlar hangi mamadan almalıyım şu an purina kullanıyoruz, iki hafta oldu, teşekkürler.

3 CEVAP

TATA4242

Bu tarz mamalarda protein oranından şikayet ediliyor,lâkin %15_20 aralığını karbonhidrat aralığı geçmeyen nadir mama markalarından ve özellikle köpeklerde daha iyi özellikler gösterir.Köpeklerin omnivor olduğu doğrudur.Ama seçim yapabilir,sadece et yiyebileceği gibi sadece tahılda tüketebilir.Özellikle karbonhidrat oranı(tahıl)oranı yüksek mamalar söylenenin aksine(Acana ve Orijen)markalarından daha zararlı,sebebi ise köpekler kediler gibi az az yemezler.Enerji üretmek için yağa ihtiyacı vardır,yani kendi vucut yağlarını kullanırlar.Bu yüzden yemeğini hemen bitirir yada kısa süre içerisinde,bu yüzden düzenli kilo kontrolü ve egzersiz,kedilerinkinden daha önemli.

gndtarik

acana sırf et köpeğin sebze tahıla da ihtiyacı vardır. nd iyidir

TATA4242

Şu yanlışı düzeltelim kedi yada köpeklerde tahıl gerekli değil,tahıl karbonhidrat demek.Karbonhidratı atamayan hayvan ise kilo almaya meyilli olur,sürekli yürüyüş gerekir,eğer gezdirilmesse hiperaktif ve hırçın olur.Kim sölediyse doğru sölemiş Acana ve Orijen özellikle köpekler için en iyi markalardır.Zaten ikiside aynı markaya ait.
http://www.reviews.com/dog-food/
Burada bir araştırma var.
Türkçe ise o araştırmanın https://www.google.com/amp/s/sevgilikopegim.com/2015/06/21/kopek-mamalarinin-ardindaki-korkutucu-gercek/amp/
Blog yazarı tarafından aktarılmış.
Vet hekimi değiştirmeyin,proplanı önermeyen vet.hekim iyidir.Genel olarak kâr paydasından bir dilim almak için önerip,almanızı sağlıyorlar.