Tüy Dökümü

IremYildrm

Arkadaşlar kedimin kulak bölümlerinde kellik var henüz 1 yaşında bile degil 9 aylık sizce veterinere götürmelimiyim yoksa mevsimsel tüy degişimden dolayı mı böyle

4 CEVAP

Ozgekurt

Aslında bazı kedilerin kulak bölümündeki o tüyler seyrek olabiliyor ama bence siz yinede tedbirli olun bir veterinere gösterin. Hatta bir şey yoksa kedinizi boşuna strese sokmayın fotoğrafını çekip veterinerinize atın o sizi daha doğru yönlendirir

BalliBadem

Bizimkininde öyle yanlış hatırlamıyorsam yavruyken seyrek değildi normal bişey ama dahada artarsa dökülme veterinere gösterin

dtaylan03

Benim 4.5 aylık iki kedimde de yaklaşık 3 hafta önce benzer bir dökülme oldu. Veterinerimiz besin alerjisi bu dedi ve 10 günlük pre-pro biyotik kullandırdı. Şuan dökülmede artış olmadı ancak o kısımlar kel kel duruyor. Hatta ben de bu sabah "o tüyler nasıl yeniden çıkar" diye bir soru başlığı açtım. Ama lütfen kontrol edin mantar olmadığından emin olun

TATA4242

Bir problemi yok,kedilerin o bölgesi seyrek olur.Bazı kedilerde kel gibi görünebilir,ama tüy vardır.Yani genetik bir durum.Merak etmeyin.