Nd Mama Ölçüsü

Miskethrmn

Merhaba ben nd mama aldım fakat içinden ölçü kabı çıkmadı elinde olan varsa 50 gram mama kaç ml ediyor ölçüp bakabilir mi?

5 CEVAP

Fatiko

Benim kedim o kadar bile yemiyor

Miskethrmn

Teşekkür ederim, insanın gözüne az geliyor. Bununla nasıl doyacak diyoruz ama demek ki doyuyorlar :) sağolun

Sselin1

Bir yemek kasigi mama ortalama 10 gram yapiyor. Zaten yavru oldugu icin belirtilen ölçüye uymayabilirsiniz. Kediniz yemek istiyorsa yesin. Enerjik olduklari icin yediklerini yakıyorlar.

TATA4242

Bir çay bardağı mama genelde 50_60 gram ediyor.

LadyAndCat

Kedinizin kilosuna göre aldığınız mamanın üzerinde kilo çizelgesi ve vermeniz gereken günlük gramlar yazar.
Dediğinize göre günlük olarak vermeniz gereken miktar 50 gram.
Bende de ölçüm kabı mevcut değil.
Başka bir yöntem buldum.
En küçük boy çay bardağı doluyken tam 42 gram mama alır. Bir yemek kaşığı da 10 gr ediyor.
Yarım bardaksa 20-22 gram kadar.
Bu hesapla baktığımızda:
Bir çay bardağı ve bir y.kaşığı tüm gün yiyeceği miktardır. İki öğün olarak verebilirsiniz. Bol su içmesine özen gösterin. Kuru maması midesinde şişip kediciğinizi tok tutacaktır.
Çay bardağınızın üzerinde enine çizgiler varsa ölçümleriniz kolaylaşacaktır. Kolay gelsin.