Kedi Maması Yenir Mi?

calymath

Anket

ben yedim.
(5 oy)
yemeyi düşündüm.
(8 oy)
hiç düşünmedim.
(5 oy)
asla yemem.
(11 oy)
Toplam (29 oy)

Kullandığım yerli mamanın fabrikasını aradım. Birinci sınıf et ve malzemeden mamaları ürettiklerini, bunların insanların yediği gıdalar olduğunu söylediler.

Yabancı menşeili mamalarda hem katkı maddesi varmış hem de ne katıldığı belli değilmiş.

10 CEVAP

LadyAndCat

Size verilen cevap beni pek tatmin etmedi. Onların ürünlerini alın diye sanki bu şekilde konuşmuşlar.
Yabancı menşeli mamaları resmen size kötülemişler !
Tüm ambalajlı ürünler de katkı maddesi var.
“Birinci sınıf et” den kedi maması mı üretiyorlarmış nasıl gülsem bilemedim. Bu ülkede etin kilosu 70 lira olmuş hangi birinci sınıf etten bahsediyor acaba size bu şahıs?!
Hangi kedi maması markası bu açıklayın da herkes bilsin.
Telefonda size yabancı markalar kötülenmiş tam tersi bir kere bunu bilin! Size ne söylediyse gerçek bunun tam tersidir.
Ben yemeyi düşündüm ama asla yemem :))
Tadı ekşi ve tuzlu olabilir çünkü kediler tatlı tadı algılayamazlar. Daha ekşili asitli tadlardan hoşlanırlar.

LadyAndCat

Rexy hımm.. İlk kez duydum...
Derhal uzaklaşarak kaçın hahaha

Cansumuezza

İnsan tüketimine uygun etten üretilen mamalar kaliteli ve pahalı oluyor. Hangi marka bu?

behcetaydinelli

Öncelikle firmadan deneme amaçlı numune paketi isteyebilirsiniz. İçinde gerçekten ne var ne yok öğrenmiş olursunuz. Bu yerli ürün kesin kötüdür diye bir şey söylemek cahilce olur. Belki yeni bir firma ve işini gerçekten düzgün yapıcak bilemeyiz. Bu işi yapanlar bizim abimiz, amcamız, komşumuz. Araştırıp önyargılardan kurtulmak gerek ;)

bir keresinde biricik kizim
ne diyor diye evhamlanip atmistim agzima tadi bildiginiz asiri tuzsuz ve tadi olmayan kraker gibi yalnizca kokusu var. icerigine gelince piyasada gercek etten uretilen kaliteli mama bulmaniz neredeyse ucretsiz ancak petmarketlerden numune isteyip kedinizin tepkisine gore karar vermeniz dogru olacaktir. her kedi her mamayi sevmiyor cunku, sevgiler

calymath

Rexy

behcetaydinelli

Eğer ürün ile pakette yazan içerik birbirine uymuyorsa zaten, bu linkten şikayetinizi yapabilirsiniz.
https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi

bir keresinde biricik kizim
ne yiyor diye evhamlanip atmistim agzima tadi bildiginiz asiri tuzsuz ve tadi olmayan kraker gibi yalnizca kokusu var. icerigine gelince piyasada gercek etten uretilen kaliteli mama bulmaniz neredeyse ucretsiz ancak petmarketlerden numune isteyip kedinizin tepkisine gore karar vermeniz dogru olacaktir. her kedi her mamayi sevmiyor cunku, sevgiler

ozzy35

bizim büroya gelen bir adam vardı cebine koyup koyup yiyordu :)

BalliBadem

Ben bu markanın gurmesini almıştım sokaktakiler için (1 kg marketten aldım) badem sevince yarısını ona vermiştim sevmişti içeriğinde 1. kalite et olması imkansız çünkü içinde et unu vardı kaliteli bi mama değil