Neye Karşı Korur

Zeke

Kedime karma aşı yaptırdık ancak içeriği hakkında pek bilgim yok, bilen arkadaşlardan bilgi alabilir miyim?
Neye karşı koruyor tam olarak?
Bir de kızım küçük diye(5-6 aylık kadar) ağır olacağı söylenip aşının tamamı yapılmadı, yarım şırınga yapıldı.
Bu bir sorun oluşturur mu ve tamamlamak gerekir mi ilerleyen günlerde?

Kedim normalde bahçe kedisi olduğu için sürekli bahçeye çıkıyor bundan mutlu olsa da benim aklım hep onda.. Lütfen bilenler yazabilir mi bu durumu kafama ne kadar takmalıyım :(

7 CEVAP

Cansumuezza

Karma aşı içeriği Feline Panleukopenia,Feline Enfeksiyöz Rhinotracheitis ve Calicivirüs bu içerikten oluşur. İsterseniz açıklamalarınıda yazayım. Evet ilk karma aşı iki doz halinde yapılır birinci dozdan 15-21 gun sonra ikinci doz uygulanır

Cansumuezza

Daha sonra Senelik olarak bir doz halinde uygulanır.

Cansumuezza

İnşallah.. mutluluklar :))

Zeke

Çok teşekkür ederim açıklamanız için:) baktım açıklamalarına şimdi..Yakın zamanda aşısını tamamlayacağım.

Peki bahçeye çıkmasında bir problem olur mu sizce? Kızım haricinde 2 dişi kedimiz daha var, hatta sanırım biri hamile. Herhangi bir hastalık vs kapabilir mi?

Aşı yaptırdığımda bir problem olmayacağı söylendi ama sizlere danışmak daha iç rahatlatıyor açıkçası.

Cansumuezza

Tabiiki sizi kötü etkilemek istemem ama bulaşıcı olan ve tedavisi ya da aşısı olmayan kedi hastalıklarıda var. Hiç bir aşı da yüz de yüz koruma sağlayacak diye bişey yok maalesef. Bahçedeki kedilerinizde sokak kedisi anladığım kadarıyla o yüzden bişey olur ya da olmaz demek biraz anlamsız olur siz yine dikkat etmeye çalışın :)

Zeke

Küçük olduğu için dayanamadım 2 haftadır eve aldım yoksa o da bahçedeydi önceleri:)
Hepsini ben besliyorum ilgileniyorum. Diğerlerini de görseniz sokak kedisi demezsiniz tertemizler, tosun gibiler:)) sanıyorum sağlıkları da yerinde.

Kardeşleri ellerimde can verdiğinden çok etkilendim onun için fazla düşüyorum bunun üzerine. İnşallah bir sorun olmadan mutlu mesut yaşarlar..
Dikkat edeceğim çok teşekkürler gözüm hep üstlerinde:))

Anonymus552223

Disari salacaksaniz da hepsini kisirlastirin, kisirlastirma masrafli gorunse de uzun vadede dogacak yavrularin bakim ve masrafindan daha ucuz. Ölen hastalanan ziyan zebil olan yavrular da cabasi.. hem bahcede kedi nufusu cogalinca hastaliklar da artar.