Lütfen Yardım.

bihtercik

Dişi kedim 2 yaşında kısır.
Fotoğrafta gördüğünüz gibi seyrek şekilde tüy dökülmeleri oldu.
Mantardan şüphelendim ama mantar ve lösemi dahil tüm aşıları tam.
Uzun süredir n&d düşük tahıllı mama kullanıyor ve gayet memnunuz.
Veteriner hekimimiz mama kaynaklı olabileceğini,proteinin fazla olduğu mamalarda böyle durumların olduğunu söyledi.
Bildiğiniz üzere protein oranı %36.
Sizce nedeni nedir?
Mama kaynaklı olabilir mi?

20 CEVAP

bihtercik

valla bilemiyorum.
biz şimdi nd balıklıya geçtik,eğer düzelirse tavuğa alerjisi var diyeceğim.
çünkü başka bir neden bulamıyorum artık
ama henüz sonuç alamadım yeni başladık çünkü

Suraemir

Ya ben sanmıyorum mevsimselde olabilir bizimde saçımız dökülüyor çoğu zaman ben taradım mı daha çok dökülür mesela tek bir kaç yerde var birde başka yerde yok ama bende bi gözlemlerim çıkar sanırım yerine yenisi sırt üstündeki tüyler gibi olması beklenemez zaten oradakiler daha ince ama yine de bilemiyorum ya

bihtercik

önceki fotoğraflarına baktım ve bu kadar baskın değilmiş.

bihtercik

kullandığı ilaç ney? sorabilir misiniz rica etsem

Ekineroglu

Ecosin tablet ilaç. İlk ordaki tüyleri döküldü diye götürmüş. İç mantar ve kulak kuduzu demişler. Mantar mamadan kaynaklı olabilir demişler (felicia kısır) şimdi advance kullanıyor, bir de bu ilaç.