Kedimi Kısırlaştırdım Ama Hala Kızgınlık Belirtileri Gösteriyor.

Kedimi yaklaşık 1 yıl önce kısırlaştırdım ancak tekrar evde bağırmaya ve kızgınlık belirtileri göstermeye başladı. Veterinere sorduğumda içeride parça unutulmuş olabilir dedi ama tekrar ameliyat olamayacağını da ekledi. Bu durumla ilgili nasıl bir çözüm bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

8 CEVAP

Anonymus552223

Tata sen bunu her seferinde yaziyorsun, yanlisnbilgi dagitiyorsun. Kisirsa kizismaz, en fazla popo kaldirmavs tarzi hareket yapar ama bu kizisma degil belki aliskanlik. Icgudu dedigin sey hormondan kaynaklaniyor. Kizismayi saglayan hormon ise yumurtalik testis ve az miktarda bobrek ustu bezinden salgilaniyor. Bobrek ustu bezinden salgilanan ise o derece kizismaya sebep olmaz. Bazi kedilerde daha fazla salgilandigi icin cok hafif atlatabiliyorlarmis nadiren

Anonymus552223

Ayni iranda şiddetli mi normal kizismayla. Bir de 1 yildir niye bisey olmadi da simdi kizisti, cunku kisir olmayan kediler bikac ayda bir kizisma belirtileri gosteriyor

LadyAndCat

Bence bu başka bir şey.
1 yıl boyunca bir şey olmamışta neden şimdi ?! Bir iş var bunda?

LadyAndCat

Bence bu başka bir şey.
1 yıl boyunca bir şey olmamışta neden şimdi ?! Bir iş var bunda?

cuneytsahin

Kızgınlık belirtisi olmayabilir, eğer evin kapısında miyavlayıp sırtını sürekli kambur yapıyorsa yüksek ihtimalle sistit ya da idrar yollarında taş olma ihtimali var.

TATA4242

Kediniz erkekse olabilir,dişi ise gine olabilir.Olmayacak diye net bir şey yok.İçgüdü sonuçda olarak,yani ameliyat ile alınabilecek birşey değil.Kısır olması avantajı ile kasılmalar fazla olmayacaktır.Bu yüzden kısır olmayan kedilere göre çok daha kısa sürede biter.Niye şimdi derseniz?Belki üstünüze başka bir kedinin kokusu sinmiştir ondan olabilir.Benim kızda öleydi ama bodrumdan yukarı dolap çıkarana(akıl edemedim kedi filan koku bırakmıştır diye) getiriş o getiriş patladı gitti.Nasıl bir aşk anlatamam 3 ay kızgınlık mı olur ya :)

Hala devam ediyor ve ayda bir tekrarlıyor:( Üstelik evin bazı köşelerine de püskürtme tarzı idrarını da yapmaya başladı yaklaşık 2 aydır.
Hangi veterinere sorsam tek çare bi daha açıp bakalım ameliyat edilsin şeklinde oluyor. Gerçekten ne yapacağımı şaşırmış durumdayım:(((

Hilal001

Veterineriniz neden tekrar ameliyat olamaz dedi