Kısırlaştırıldıktan Sonraki Davranışlar

Kedimi bugün kısırlaştırdım, veterinerimiz taşıma kabının içinde kalmasını söyledi böylelikle kafasını bir yerlere çarpmazmış. Kustuğu için altındaki pedi değiştirmem gerekti o sırada çıktı tutayım derken bana çok kötü kızdı tırnaklarını kesmemize rağmen çok derin bir çizik attı çok üzüldüm :( acaba canı acıdığı için mi saldırdı yoksa stresten mi böyle bir durum yaşayan var mı?

4 CEVAP

LadyAndCat

Catsforlife13,
Narkoz bu küçüçük bedenlerine ağır geliyor. 8-12 saatte etkisini tam olarak atabiliyorlar. Başı döner, kusar, yürüyemez düşer. Halüsinasyon, çift görme, panik hâli bile olabilir. O seni tanıyamamış bile olabilir inan. Ya da korkudan etrafındaki şeyleri anlayamadığından. Üzülme şuan o çok zor bir durumda.
Yaş mama verin. Yemeyi-içmeyi reddedebilir can acısından ilk gece.
En zoru ilk gece. Yer yatağı yapın.
Kalorifer yanında uyusun. Seni ve sevdiklerini yattığı yerden görsün.
Onunla konuş. Yanında olduğunu bilsin. Kum kabını da yakınına koyun. Kaka yapmakta zorlanabilir çünkü canı yanıyordur. İlk birkaç gün gerçekten zor onun için.
Kucağınıza almayın.
Taşımayın canı çok yanar.
Bir haftaya toparlar.
İkinci haftadan itibaren normal hayatınıza dönebilirsiniz.
Geçmiş olsun

Cansumuezza

Daha anestezinin etkisinden bile tam çıkmadi normaldir bunlar kendine gelir sabaha.ve sıcak tutun üşüyordur

LadyAndCat

CatsforLife13,
“Tutayım derken...” tırmalamış bitanem. Canı çoook yanıyordur.
Ben de bilmeden benimkini tutayım dedim. Hiç duymadığım şekilde çığlık attı o derece! Canının çok yandığına eminim...

Ayskays_

Dikişi olduğundan normaldir