İshal İçin Flagyl Şurup

Heduman

Veterinerimiz bı kaç gün için ishaline Flagyl şurup önerdi yanlız 9 aylik kedim için nekadr kaç cc kullanmak gerekiyor bilen var mı acaba

7 CEVAP

Sselin1

Yavru kedilerde sorun olmuyor zaten zorla tutarak iciriyorum. zaten cok etkili oldugu icin 3 kere falan icirsem bile ise yariyor. Ama yetiskin kedime mümkün degil iciremedim 2 kisinin tutmasi lazim onu. yas mamaya katsamda icmedi. Alternatif yollar bulmak durumunda kaldım. :)

Kevserhaksever

Veterineri arayıp sorun telefondan bilgi verecektir:))

bskkrky

Antibiyotik ilaç bize 1 ml önermişti ama kiloya yaşa göre değişiyor veterinerinize sorun. Benimki tükürdüğü ve zor içtiği ben şırıngaya 1.5 Ml alıyordum 1 ml içiriyordum

Sselin1

Kucuk kedilere 0.5 ml veriyordm ama yetiskin kediler icin 1 ml olmasi lazim tabi vete sormaniz daha iyi. Dedikleri gibi icirmesi cok zor yani cogunu tükürüyor bende fazla cekiyordum siringaya.

LadyAndCat

Heduman
Sabah 0,5 ml , Akşam 0,5 ml verilebilir. İçmiyorlar evet. İlacın kokusu da onları itiyor. Hangi yemeği seviyorsa onunla birlikte verin. Geçmiş olsun.

Sselin1

Ben sevgdigi mamaya cok az kattim yemek istedigi halde yiyemedi. Belki onceden tadini bildigi icindir. Berbat acı bir tadi var. Bana bu kadar kötü geldiyse kediler icin iskence gibi sanırım.

LadyAndCat

Selin, yaş mamayla denesen???
Çok severler yaş mamayı bilirsin.
Çok az zaten 0,5 ml. Bu arada bebek şırıngasıyla bu ölçü.
Yiyebilir bu şekilde rahatça.
Ben iki bebeğime de bu şuruptan kaç kez verdim belli değil. Whiskas mama deyince bazı arkadaşlar bana kızıyor ama Whiskas yaş mama ile denemeni önereceğim.
Kuru mamayla yemiyorlar !
Ve mamanın içine koyduğun şurubu mutlaka karıştır mama içinde kaybolsun. Önce reddetse de yiyorlar biraz aç kalınca. İyileşmesi için şart yoksa her gün iğneye götüreceksin onu .