Gerçekten Yardıma İhtiyacım Var!

Merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce British Shorthair Silver cinsinde 2 aylık yavru bir kedi sahiplendik. İlk hafta hiçbir sorunumuz yoktu, dışkısını ve idrarını kumuna yapıyordu. Ardından Perşembe günü (1 hafta önce diyelim) kedimiz ishal oldu. İshal olduğunda da kumuna yapmaya devam etti, fakat arka kısmında (tabiri caizse poposunda) yaralar oluştu. Ne kadar krem sürsek de sürdüğümüz şeyleri anında yalıyordu. Şuan ishali geçmiş gibi duruyor fakat poposunda hâlâ yarası var ve berbat durumda. Ve sürekli, 6-7 günden beri evi dışkılıyor, kumuna çok nadir yapıyor. Gerçekten ne yapmamız gerek bilmiyoruz. Bu ilk kedi tecrübemiz. Bize yardımcı olursanız çok seviniriz çünkü kendisi daha çok küçük...

19 CEVAP

Umarım daha ciddi bir durum yoktur. Tavsiye için teşekkürler, bir bakacağım

Cansumuezza

Bu sorunun cevabi yok. Kedinizde ishal ve ishale bağlı anal bölge haraplanmasi meydana gelmiş ayni şikayetten sokaktaki bir kedimi kliniğe bıraktım bir haftadır orda dahada kalacak gibi.Durumun ciddiyetinin farkındasinizdir umarım

Elbette farkındayım.

LadyAndCat

Elizabeth yakalığı almanızı öneririm. Yaralarını yalamasını önlerseniz iyileşecektir. Mutlaka veterinerinize danışın.