Gerçekten Yardıma İhtiyacım Var!

Merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce British Shorthair Silver cinsinde 2 aylık yavru bir kedi sahiplendik. İlk hafta hiçbir sorunumuz yoktu, dışkısını ve idrarını kumuna yapıyordu. Ardından Perşembe günü (1 hafta önce diyelim) kedimiz ishal oldu. İshal olduğunda da kumuna yapmaya devam etti, fakat arka kısmında (tabiri caizse poposunda) yaralar oluştu. Ne kadar krem sürsek de sürdüğümüz şeyleri anında yalıyordu. Şuan ishali geçmiş gibi duruyor fakat poposunda hâlâ yarası var ve berbat durumda. Ve sürekli, 6-7 günden beri evi dışkılıyor, kumuna çok nadir yapıyor. Gerçekten ne yapmamız gerek bilmiyoruz. Bu ilk kedi tecrübemiz. Bize yardımcı olursanız çok seviniriz çünkü kendisi daha çok küçük...

19 CEVAP

Kevserhaksever

Veterinere götürün bir baksın resim çekebilirseniz buraya resim yukleyin daha net yardımcı olunacaktır. Geçmiş olsun

Kevserhaksever

Bulur onlar bir şekilde siz dikkat edin :) ben çok koştum peşinde vaktiyle hala da devam koşmaya meraklılar istenmeyen şeyleri yutabilirlerde o da ishal yapabilir kedinizi dikkatli olun muhakkak ben yaşadım siz yaşamayın. Veterinere gidin kediniz çok ufak olduğu için ishal gibi durumlarda su kaybı tehlikeli, mama vermeyi azaltın yaş mama hiç vermeyin sadece su içmesini sağlayın, veteriner size probiyotik toz verecektir muhtemelen ishali için poposynda olan yaraya da bakacaktır zaten. Yarın muhakkak götürün :)

Sselin1

Her veteriner cok pahali olmuyor. Ozellikle böyle basit durumlarda fazla bir ücret odemezsiniz. Cevrenizdeki veterinerleri arastirip uygun fiyatli bir veteriner bulun. Acil bir durum da yasabilirsiniz. Bazi veterinerler bir sey yapmasa bile muayene ücreti aliyor mesela oyle yerlere gitmeyin hic. En ufak seyde tabiki vete kosun demiyorum ama evde durup gecmesini beklemekte olmuyor dedigim gibi yine ishal durumu yaşarsaniz ilk baslarda reflor, yogurt, bal kabagi , patates haslamasi gibi seyleri deneyebilrsiniz gecmis olsun

Teşekkürler, yaşadığımız yer küçük olduğu için zaten kısıtlı tercih imkanımız var ama veterinere götürmenin şart olduğu konusunda eminim artık

Anonymus552223

Ishal ozellikle kucuk kedilerde tehlikeli olabilir, poposu yara olacak kadar uzun da surmus, veterinere goturun acil bi de ne yiyor tam olarak? Dokunacak seyler vermeyin

Kevserhaksever

Süt vermeyin kedinize özellikle yavru kediler laktozu sindiremez. Ulaşamasın süte o ishal yapmıştır.

Kevserhaksever çok teşekkürler. Zaten biz vermemiştik, o bulmuş da içmiş. Olan olmuş işte. Şuan ne yapacağız onu bilmiyoruz

Sselin1

Iç parazit hapi yapildi yani. Anladim. Eger ictigi sütten dolayi oldgunu düşünüyorsaniz. Reflor probiyotik kullanmanizi tavsiye ederim ilac degil bir zarari olmaz yani kedinizin bagirsak florasini düzenleyecektir. Ama daha ciddi bir durum varsa etki etmeyebilir.

Ah, elbette götüreceğim, fakat ne kadar da pahalılar :) Bazen bütçeyi çok zorlamak gerekiyor ama onlar için her şeye değer. Bir yerden bulup götürürüz artık

Teşekkürler. Peki buraya veterinerler de cevap yazıyor mu? Burada yeniyim de.

Anonymus552223

Bazen yaziyorlar ama kimse de gormeden muayene etmedem birsey soylemek istemez.

mamadan başka hiçbir şey yemedi, sadece bir defa bardaktaki sütten içmişti o kadar

Sselin1

Kedinize ic parazit ilaci yapildi mi?

Sadece karma aşısı yapıldı iç parazit hapı var

Kevserhaksever

Yoğurt verebilirsiniz şuan birazcık