Aşı Tedavisi

IremYildrm

Arkadaşlar bugun veterinere götürdüm kedimi 2 gün önce kustugunu ölmemek için Biraz mama yediğini söyledim iştah açıcı igne yaptırdı ardından 3 gün antibiyotik tedavisi görecegni söyledi orda korktum panik yaptım veterinere soramadım antibiyotik tedavisi ne için 3 gün üst üste agır gelmezmi

4 CEVAP

IremYildrm

3 gün igne agır gelmezmi acı çekiyor gibi geliyor igne vururken canım acıyor valla

LadyAndCat

Korkma İrem :))
Onu bi bebek gibi düşün. Kedi zekası 1-2 yaşında bebeğinkiyle aynı. İğne vurulurken hangi bebek sevinir, hepsi ağlar. Canı yanabilir de birazcık. Biz bile koldan iğne olunca tüm gün sızlıyor hatta ertesi gün çürüyor:))
Korkma. Şöyle düşün her şey onun iyiliği ve sağlığı için. Eğer tedavi olmazsa çok daha kötü sonuçları olacaktır. Allah korusun miniği. Bizim görevimiz tıpkı bebeği hastalanan Anne gibi onları doktor Amca veya Teyzelerine götürüp tedavilerini yaptırmak. Onun elini tutabilirsiniz. Konuşun onunla iğne olurken. Olduktan sonra da sevin güzel sözler söyleyip....

IremYildrm

Çok teşekkür ederim :))))

LadyAndCat

Korkmayın!
Bazı ishal durumlarında da kedilere 3 gün antibiyotik veriliyor. Ben de kedilerime verdim. Şurup halinde.
Ameliyat sonrası da antibiyotik iğnesi yapılır.
Hastalığını bilmiyorum ama veterinerinize danışın her şey için ve 3 günlük antibiyotik tedavisi birçok durumda geçerli olabilir.
Neden korktunuz? Korkacak bir şey yok. Tedavisi sorunsuz gitsin, iyileşsin.