Prochoice Mama

Simgeyldrm

Arkadaşlar kedime prochoice kitten 38 kedi mamasi aldim yarın gelicek fakat yorumlari okuyunca herkes kötülemiş bütceme en uygun bunu gördüm sizce ne yapmalıyım daha gelmedi iade etmelimiyim ?( her hafta mama değistirmek zorunda kaldim kedime malesef mama bulamadigim icin ilk hafta reflex sonra mito sonra micho sonra krax simdide iyi bir mama aliyim düzenli kullanayim dedim fakat korktum yorumlari okuyumca kanli dişki felan yapiyormus sizce ne yapmaliyim

26 CEVAP

yasminackz

Simge hanım o zaman size aro öneririm metro market zincirlerinin bir markası içeriğinde %30 tavuk var ve daha uygun ben bir süre kullandım ilk başta çok severek yedi 4/5 ay sonra yemesi azaldı değiştirdim ara sıra mama değişikliği iyi geliyor ucuz diye önyargılı yaklaşan da var ama kullanıp beğenen de var eğer yakınınızda şokta *********** *** gibi yerlerde satılıyor

yasminackz

Simge hanım o zaman size aro öneririm metro market zincirlerinin bir markası içeriğinde %30 tavuk var ve daha uygun ben bir süre kullandım ilk başta çok severek yedi 4/5 ay sonra yemesi azaldı değiştirdim ara sıra mama değişikliği iyi geliyor ucuz diye önyargılı yaklaşan da var ama kullanıp beğenen de var eğer yakınınızda şokta *********** *** gibi yerlerde satılıyor

TATA4242

Ya arkadaşım neresi iyi denetlenmiyor ya,Avrupada çok iyi mi denetleniyor.Adamlar Gdo ile beslenmiş canlıları kendi insanlarına yediriyor.Bizim ülkemizde mama içeri girmeden önce bile Gdo testinden geçmek zorunda.Avrupa ülkelerinde etlerde zararlı bir çok madde bulunuyor.Avrupada dondurulmuş pet yiyeceklerinde virusler ve parazitler tespit ediliyor.Sen türk markası diyorsun.Ya herkesin kendi görüşü, laf edicek değilim ama az araştırın. Avrupada hastalık almış başını gidiyor.Siz Avrupayı övüyorsunuz.Lobilerin sahiplerinden bahsediyorsunuz.Onlar için sağlık önemli değil,para önemli.Salgın hastalık çıkarıpda, ilaçlarından para kazanan.İnsan sağlığını hiçe sayan.Uzak tarihde değil,daha yakın tarihte siyahi Afrikalıları hayvanat bahçesinde sergileyen.Kadınları insandan bile saymayan Avrupa.Hadi onu geçtim kadınları el üstünde tutan hatta ilk seçme ve seçilme hakkını verenlerdeniz.Siyasete girmiyim dedim ama gerçekden Türk menşeili ürünlere güvenmeyip,gözü kapalı yabancı menşei tercih etmenizi anlayabilmiş değilim.

Simgeyldrm

Yasminackz,
Teşekkur ederim kedim tavuk sevmiyor onu yazmayi unutmusum en sevdigi şey ördek eti onunda mamasi yok sanirim

Simgeyldrm

Ballibadem , cok yardimci oldunuz gercekten tesekkur ederim prochoice birakmayi dusunmuyorum yerken kendinden geciyor

Bkt55

Kullanmadığım için bu mamayla ilgili yorum yapmayacağım ama arkadaşlar herkezin bütçesi o saydıklarınız mamalara yetmiyor haa birde her mama her kediye iyi gelmiyor kimine hills iyi gelir kimine reflex bu arada ben reflex kullandım o kadar iyi dediğiniz mamadan daha iyi geldiğini düşünüyorum kedimin yemesinde sorun yok tüğleri parlak dışkısı kokusuz ve ideal silindir şeklinde kilosu ideal gayette hareketli mamaya ek de hafta iki üç kez tavuk balık ciğer vs haşlar veririm umarım yardımcı olmuşumdur

Simgeyldrm

TATA4242,
Ozaman neden herzaman karşima turk mamalarinin iyi denetlenmedigi cikiyor bu konuyu çok iyi arastirmadim cokta bilgim yok ama 1 kisi demiyorku birsuru kisi diyor türk mamalari iyi denetlenmiyo güvenmeyin diye anlamis değilim

Simgeyldrm

Bkt55,
Çok doğru söylemissiniz bende veriyordum ciger felanda veteriner yasakladi anlamadim sadece mama vermemi söyledi ağzı kokuyormuş kedim 4 aylik

Minnakpatipuki

Merhaba ben kedime yavrulu ve yetişkinlik döneminde prochoice kullandım şuan kısır kediler icin olanını kullaniyorum. Kanlı dışkılama vs. yapmadı. Kedimi ilk sahiplendigimde bu mamayi veteriner verdi. Biraz arastirip netten baktigimda yorumlari gorunce bende aynı sizin gibi korkmuştum ama sorun olmadi hiç. Aksine tüyleri parlak ve sağlıklı oldu. Sonra baska mama yesin diye bir ay felicia denedim ayin basinda problem yoktu ama ayın sonuna dogru kanli diskilama yapti. Birakinca duzeldi hemen. Öyle olunca tekrar prochoice a döndük. Severek yiyor. prochoice yediği zaman zarfında mama kaynaklı bir hastalık olmadi kedimde. Ama ayni mama her kedi de ayni etkiyi birakmiyor tabi sindirim sistemleri cok hassas.

LadyAndCat

Simge’cim bir önerim var:
Bütçenin yettiği aynı aromaya sahip iki mamayı karıştırabilirsin böylece daha ekonomik ve besleyici bir mama elde etmiş olursun.
Bu fikrime katılmayanlar elbet olacaktır saygı duyuyorum. Ben sadece en mantıklı şekilde çözüm sunmaya çalışıyorum.
Her zaman kuru mamasının yanında temiz içme suyu olmasına dikkat et. (Musluk suyu verme)
Yaş mama da ver ara sıra böylece susuz kalan böbrekleri hastalanmaz. Kediler fazla su içmedikleri için susuz kalabiliyorlar.
Yaş mama olarak hatta evde ona mama pişirebilirsin. Böylece daha ekonomik olur.

Simgeyldrm

Herzaman hazır su vermeye dikkat ediyorum elimden geldigincede gunde 3 defa degistiriyorum yaş ama alabilirim onlar cok pahali değil bikere almistim tavukluydu sanirim yemedi bende sokaktaki kedilere verdim onparda yemedo o mamada birsey vardi sanirim önerdigniz yas ama markasi varmi