Kedim Çok Tüy Döküyor Acil!

pati16

Kedim eskiden hiç tüy dökmezdi şuan 7 aylık british shorthair yatağıma bile alamıyorum dokunamıyorum kediye tüylerini taradım ama daha çok döküldü acil yardım edin lütfen

16 CEVAP

dtaylan03

Yoğun tüy dökülmesinin pek çok sebebi olabilir. Önemli olan tüy dökümüne sebep olan sorunun tespitidir. O nedenle veterinere gözükmek en doğrusu

ebrusahaan

mamasıyla ilgili de olabilir bu durum

Cansumuezza

Yavrular yetişkinliğe geçerken tüy dökümü artar. Tüy dökmesinden dolayı yatağa neden alamayasiniz onu anlamadim

Sselin1

Yavru kedilerde zaten pek tüy dökülmesi olmaz kediniz yavruluktan çıkmaya basladigi icin tüyler dökülmeye başlamış tabiki takviyelerle, iyi beslenmeyle en aza indirilir ama her gün düzenli olarak taramaniz gerekli ilk kez taradiginiz icin yogun bir tüyle karsilasmaniz normal taradikca azalacaktir. Ayrica Vetoskin, Vetri sciense gibi takviyeler de tüy dökümunde oldukca etkili.

Kubyusbaskent

Bizim kızımızin da aynı sorunu oldu. Biz mama karıştırdik ve düzenli olarak taradik ayrıca tavuklu yaş mama verdik. Maması proplan ve nd tavuklu Yavru kedi maması sanırım bunların faydası oldu hala dokuyor lakin asıri degil. Veteriner hekim bu tarz şeyleri önerdi sizde en sağlıkli kararı hekiminize danışarak alın lütfen

pinarcaya

Ben tuy dokumu icin vetoskin kullaniyorum. Yalniz soylendigi gibi 1-2 hafta icinde etkisini gostermiyor. Ama 1 ay sonra tuy dokulmesi buyuk oranda azalmis oluyor ve en begendigim yani dokulmekten acilmis olan bolgelerde tuy cikariyor.

BalliBadem

Denemeden mnermek doğru olmaz ama ben bio nun tüy için olan hapından alıcam ve sahte furminatör tarak 2 dini düzenli kullanınca fayda sağlar diye düşünüyorum

TATA4242

1_Yetişkin tüyleri çıkıyor
2_Kışlık kürkü çıkıyor
Takviye beaphar marka vitamin Natur marka sarımsaklı tablet ve probiotic takviyesi ve ek olarak Mutamin Organics balık yağı kullanın.Eğer bunların hiç birini alamıyorsanız ensesine lavanta yağı damlatın,bu şekilde deri ve tüyleri beslersiniz,konserve gerçek et içeren balıklı mamalar kullanmanızda tüy kalitesini arttır.

TATA4242

Açıkcası bende aynı cins kediye sahibim ve kuzu etine nazaran,benim kediye tavuklu mamalar daha iyi geliyor.Tüyleri güzelleşiyor.Sarımsaklı tablet,beaphar vitamin,Natur probiotic,Nutamin Organics gibi markalarda bu konuda çok etkili.Eğer hiç birini yapamıyorsanız,ensesine lavanta yağını,parazit damlası gibi uygulayın tüylerini besler kaliteli yapar ve mis gibi kokar.Ben mantarı bile lavanta çayı ile kuruttum.

pati16

çok teşekkürler yanıtlarınız için.

Bizim veterinerimizde zeotis malt önerdi çok faydasını gördük tavsiye ederim

pinarcaya

Koltuklardaki tuyleri temizlemek icin bulgus sitesinden su mavi fircadan aldim. Adini hatirlamiyorum.

Bari

bunun ilaçları var diye biliyorum bi vete danışın

pati16

Teşekkürler

SerkanO

Aynı durum bizde de olmaya başladı. Bu tüy toplama aletlerini araştırıyordum da taraklarla kediyi taramamız gerekiyor anladığım kadarıyla. Bado reis kendini pek tutturmuyor son zamanlarda ama deneyeceğim.

Koltuklardaki tüyleri temizlemek için ne önerirsiniz ?