Hangisi?

bihtercik

Kedimde tavuk alerjisi olabileceğinden şüpheliyim.
Şuan ND tavuklu kısır mama kullanıyoruz.
ProPlan Derma plus somonlu almayı düşünüyorum.
Kullanan var mı?

12 CEVAP

bihtercik

dediğim mama serisini mi kullandınız?

yasminackz

Aniden kesmeyin aşama aşama yeni mamaya geçerken eski mama ile karıştırarak verin ve zamanla eski mamayı azaltın o zaman sorun olmaz

yasminackz

Eğer kilo alma eğiliminde değilse sorun olmaz

edamia

evet,

BenNisa

Şu an evde kedi beslemiyorum. Fakat 2020 senesinde ömrüm yeterse kesinlikle bir evladım olacak :D Açıkçası ben kedi için Matisse alacaktım. Çünkü hem fiyatı pahalı değil hem de içerik olarak güzel. Fakat Mystic diye bir mama çıkmış ve içeriği çok iyi. Pro Plan, Felicia, Royal Canin, Whiskas gibi Kötü içerikli mamalardansa Mystic, Matisse gibi güzel içerikli mamaları denemenizi tercih ederim. Dediğim gibi evde kedi beslemediğim için hiçbir mama da denemedim. Ama içeriklere baktım. Pro Plan'da ben et göremedim. Bu yüzden size Pro Plan'ı alın diyemem. Onun yerine Matisse ya da Mystic almanızı tavsiye ederim. Fakat şunu da belirtmeliyim ki Mystic yeni çıkan bir mama. Pek çok kişi de bu mamaya güvenemiyor. Yani Matisse alırsanız hiç risk almadan N&D kadar iyi olmasa bile iyi bir mama almış olursunuz.

TATA4242

İçeriğindr tavuk olması kötü birşey değildir,kedinin tavuğa alerjisi olduğu gibi dana yada kuzu etinede alerjisi olabilir.Bu yüzden tavsiyem denemeden tavuk etine karşı gelmeyin.Sebebi ise tavuk eti çok değerli olmasından.Kırmızı et kadar beyaz etede ihtiyaçları var.1 kg gerçek tavuk eti içeren mama alarak deneyin derim.Netten bu miktara ulaşamassanız,açık mama satan yerlerden ulaşabilirsiniz.

edamia

kesinlikle proplana geçmelisin aynı sorunla ben de karşılaştım ve uzun süredir proplan kullanıyorum, tüylerindeki dökülme bile gözle görüşür şekilde azaldı

edamia

evet,

bihtercik

şuanki mamasını çok severek yiyor açıkçası alışamayacak diye korkuyorum.
ama mecbur kaldım başka mama seçeneği yok :(

bihtercik

matisse ve mystic de tavuk eti az oranda var :(
nd balıklı alacaktım ama o da yetişkin maalesef.
acaba kısır kediye verilse bir sorun olur mu?

bihtercik

şimdilik yetişkin somonlu nd deneyeceğiz.
eğer sorun çözülürse tavuğa veda ederiz.
eğer sorun tavuk değilse öğün halinde iki farklı mama veririm

Deliladilan

proplan önereceğimi hiç düşünmemiştim ama derma plus dediğiniz yani somonlu turuncu paket gerçekten çok faydasını gördüm. tüyleri güzelleşti. ND kepek yapmıştı. denemenizi tavsiye ederim