Araba Çarpan Kediye Beslenme Önerisi

gulseli

Kapımın önünde bakmaya çalıştığım bir sürü kedi var onlardan biri yaklaşık 4, 5 aylık sabah uyandığımda yolun kenarında kan içinde yatıyordu annesi de başında. Araba çarpmış ve öylece bırakıp gitmiş apar topar veterinere götürdük beslenmesi için serum ve kalp güçlendirici bi iğne yaptı o anki şokla anlayamadım bile ne yaptığını. Dün hiç hareket edemiyordu bu gün yattıgı yerden biraz biraz kıpırdanıyor ve yutkunmaya başladı. Vet. Bize bi şey yedirmeyin bu ilaçlar ona yeter dedi ama böyle oturup beklemekte olmuyor.
Sizce nasıl bir yola izleyebilirim. 48 saatin dolmasını bekliyoruz iç kanama riski için. Nasıl bakabilirim ona bir yardımcı olur musunuz?

7 CEVAP

gulseli

Bu gün tekrar veterinere götürücem ama eve tekrar getirdiğimde nasıl bir yol izleyebilirim?

BENU

Öncelikle Sizi Bu Davranısızından Dolayı Tebrık Ediyorum. Kediniz Evde Onun Midesini zorlamayacak Aroması Yüksek Olmayan Besınler Vermenizi Önerırıım Örnek Vereyım hatta Bu yaş mama Olabilir Ama Aroması Yüksek olmayan yaş mamalar var yavru ve hasta hayvanlar için onları deneyın Ve bol bol Su İçirin Ve bu Süreçte onu kucagınıza çok almayın Evde çocuk varsa da soyleyın çok sert sevmemelıdır herzaman Böyle Şeyler Risklidır Yani Ona Bu Süreçte Bebek Gibi Bakmanız Şart

gulseli

Teşekkür ediyorum ama hala baygın bi şekilde yatıyor veterinerle konuştuk bu günde dursun verdiğim ilacı yarın yenileriz dedi sadece su vermeye çalışın diye de ekledi fakat ağzına su damlatıyorum onu bile içemiyor ve gerçekten çok tedirginim daha küçücük yavru kedi gördükçe içim gidiyor bu gün açık yaralarını baticonla temizledim sadece çok yüksek seslere tepki veriyor ve kafasını dahi kaldıramıyor yerinde dönüp duruyor gözleri kapalı napıcağımı bilemiyorum çaresiz kaldım. Kakasını yapabilmiş bu gun yattıgı yerden bu iyiye işaret mi acaba ? ama ilaçla ne kadar dayanır hiç bir şey yemeden vitamin falan alıp zorla mı versem ?

Alparslan88

Zorla verilen birşey işe yaramaz... Birde sizide anlıyorum ama işin ehlini dinlemek herzaman faydalıdır sonuçta bu işin okulunu okuyan insanlar

gulseli

Sabahı beklicem artık yapıcak bi şeyim kalmadı. Bilecikte yaşıyorum veteriner bulmam bile bi mucize aslında onu dinlemekten başka çarem yok . inşallah sabaha çıkar. teşekkür ederim yorumlarınız için...

Alparslan88

Allah tan ümit kesilmez karamsar olmayın...

Badems

Durumu nasıl, toparlayabildi mi ?