Kedim Kulaklarını Kaşıyor

Zeynucka

2.5 aylık kızımın son 3-4 gündür kulaklarını kaşıdığını farkettim.bu normal mi yoksa veterinere mi götürmeliyim? Daha önce böyle kaşınmıyordu

4 CEVAP

LadyAndCat

Kulak kiri olabilir.
Mamaya alerjisi de olabilir.
Bunlar olası durumlar ama başka bir şey de olabilir. Veterinere baktırmanız doğru olur.

Ayskays_

Bi baktırın kesinlikle

Zeynucka

Kulaklarının içinde kahverengi şeyler olduğunu gördüm kir mi acaba yoksa uyuz mu anlayamadım

LadyAndCat

Sadece kulak kiri olabilir telâş etmeyin. Doktora götürün. Sadece kirse temizler kulaklarını, kulak uyuzuysa da panik olacak bir şey yok. İlaçla kısa sürede düzelir. Bize de bulaşmaz endişelenmeyin.