Kedimi Kısırlaştırdık Ama Bi Sorun Var Gibi

Ayskays_

Kedimi çarşamba günü kısırlaştırmak için veterinere bıraktım perşembe günü aldım sürekli titriyor ve dikişleri bi acayip geldi bilgisi olan aydınlarabilir mi ?

6 CEVAP

bihtercik

dikişleri hakkında bir şey diyemem ama veterinere bırakmanız hiç doğru olmamış zaten hayvan ameliyat oluyor anestezi alıyor o korkuyla en çok ihtiyaç duyacağı kişi sahibi.
yalnız bırakıldığı için korkudan titriyordur,sevginizi hissettirin.
yakalık takın dikişlerine zarar vermesin ya da o bölgeyi ince bir kumaşla hafif sarın

Sselin1

Kulaklarina dokunun soguksa üşüdügü icinde titriyor olabilir. Üşüyorrsa battaniye sicak su torbasi vs ile isinmasini saglagin. Istahi yoksa hillsin a/d yas mamasindan vermeyi deneyin sulandirip siringa ile de yedilerebilirsininz hastalik, ameliyat sonrasi gibi durumlarda oneriliyor. Ya da sevdigi bir yas mama verebilrsiniz.

Ayskays_

Sağolun

Ayskays_

@bihtercik Yakalık asla taktırmıyor veterinerimiz taktı fakat bu sefer kendine zarar vermeye çalıştığı için açık kalsın sorun olmaz dedi kontrol edersiniz zarar verip vermediğine dediği için yakalık yok şuanda acı çektiği için yada az mama yediği için titiriyor olabilceğini düşünüyorum bende

bihtercik

kesinlikle stresten titriyordur.
mama ve su tüketimi bu dönemde azalır elinizden geldiğince sağlıklı yaş mamalarla besleyin,zayıflamasın yavrucak.
o bölgeyi lütfen sarın çoğu arkadaşım sizin gibi serbest bıraktı ve sonuçları çok kötü oldu.
dikişlerini dişleriyle açtı ve bağırsaklarına bile zarar geldi,ölümden döndü hayvan.
önleminizi alın

Anonymus552223

Ayar oluyorum şu önceden veya sonradan kalmali ameliyat yapan veterinerlere. Gecmis olsun. Bi de anesteziden sonra üşurler uyanirken cok sicak tutun. Dikisleri normal gibi. Cift dikis varsa birsey olmaz. Amator veterinersen onu da yapmamistir tabi