Köpeğim Hamile Ama İç Paraziti Var Ne Yapabilirim?

Ellfiida

O kadar kafam karıştı ki benim köpeğim 42 günlük hamile bir kaç gündür dışkısında beyaz yassı 6 8 mm lik kurtlar görüyorum. İç paraziti var anlayacağınız bir sürü veterinerle konuştum yarısı hamileliğin son dönemi ilaç verilmez diyor yarısı başka başka ilaç isimleri öneriyor. Köpeğimi evladım gibi seviyorum. Onu kaybetmekten korkuyorum ne yapmam gerekir? Yada doğal bir çözümü varsa onuda yapabilirim doğumu mu beklemeliyim yoksa ilaç mı vermeliyim bilmiyorum.

4 CEVAP

Kevserhaksever

Bu konuda en doğru kararı veteriner hekim verebilir. Parazit anneden yavruya dahi geçebilir belki. Veteriner ona uygun tedavi yapacaktır zaten.

LadyAndCat

Her şeyden önce çiğ et vermeyi bırakın salam, sucuk gibi...
Yine de bence ilaç verin kurtlar tüm içini sarmasın. Allah korusun Anne’yi de yavrularını da.
Veterinere danışın ve bir tedavi yöntemi belirleyin.

Anonymus552223

Bazi ilaclar hamile hayvanlara uygunmuş zehirlemiyormus. Ama bilemem kullanmadim makalede gormustum

Suyuna sirke damlatın bir diş sarımsağın dörtte biri hatta köpeğiniz küçükse daha da az verin, bence hamile köpeğe ne olursa olsun kimyasal bir şey uygulanmamalı. Sarımsak konusundan da emin değildim yalnız bazıları verilebilir diyorlar bazıları verilmemeli diyorlar.