6 Aylık Dişi Kedi Kısırlaştırma

gokceninko

kedim dişi ve 6 aylık geçen hafta kızgınlık dönemindeydi şuan bitti kısırlaştırayım ameliyatla diyorum ama korkuyorum da daha çok küçük atlatabilir mi bu operasyonu ...operasyon sonrasındaki süreçten çok tedirginim

9 CEVAP

PsLuna

Kızgınlığa girmişse gereken olgunluğa ulaşmış demektir. Ama önemli olan kilosu narkoz alabilmesi için en az 2,750 olması hatta 3 kiloyu geçmesi lazım. İyi bir veteriner bulup birlikte hareket etmelisiniz

LadyAndCat

Gokceninko,
Altıncı aydan sonra ve kediniz 2kg’a ulaştıysa dişi kediniz kısırlaştırılabilir. Tabii öncesinde kan testi de yapılmalı. Kansızsa kediniz görmenizi sağlar. Kansız ve hasta kedilere yapılmaz.
İğne sadece bir kez yapılıyor ve kansere sebep. Bu yüzden komşu illere araçla gidebilirsiniz. Taşıma kafesinde. Bursa’aysanuz İstanbul.a da gelebilirsiniz çünkü kedinizi baygın halde alacaksınız geri operasyon sonrası ve saatlerce kutusunda kalacak zaten...
Bir an önce kısırlaştırın.

LadyAndCat

Gokceninko,
Gördüğüm kadarıyla Bursa’dasınız dediğim gibi araçla İstanbul’a gelebilirsiniz. Kısırlaştırma kedinizin ortalama 15 yıllık ömründe sadece ilk ve son kez yapılacak bir şey bu yüzden o bunu hak ediyor.
Ameliyat Fiyatları 250’den başlıyor ve 700’e kadar çıkabiliyor.

gokceninko

Kızım tabiki bunu hakediyor ben yaşamasın sağlıklı olmasını istediğim için tedirginim çok teşekkürler iğne yaptırmayacağım ama veterinerler anlamsızca iğne öneriyor anlamıyorum zararlı old bile bile bunu yapıyorlar hayvanlara buna üzülüyorum

LadyAndCat

Bana da önermişlerdi. Kafam çok karışık ve şaşkın olduğum için biraz araştırayım deyip iğneyi yaptırmadan çıkmıştım. İyi ki de öyle yapmışım. Sadece bir kez iğne vurulabiliyor ve ikinci bir iğne şansımızın olmadığını ve ilerde kansere yol açtığını öğrendim.
Asla yaptırmayın !
Kanserin tedavisi yok kedilerde.
Allah kimsenin başına vermesin.
Veterinerler maalesef iğne öneriyorlar çok nazlı, huzursuz kedi sahipleri için. Hiç gerek yok inanın.
Sonradan korkulu rüya görmeye gerek yok.

gokceninko

Daha okadar kilosu yok kızımın iştahsızlık başladı zaten kızgınlık döneminde ilçemizde operasyon yapan Vet de yok iğne yapalım diyorlar o da zararlıymış araştırıp öğrendim ne yapabilirim bilmiyorum

gokceninko

Daha okadar kilosu yok kızımın iştahsızlık başladı zaten kızgınlık döneminde ilçemizde operasyon yapan Vet de yok iğne yapalım diyorlar o da zararlıymış araştırıp öğrendim ne yapabilirim bilmiyorum

gokceninko

Çok teşekkürler

gokceninko

Çok teşekkürler