Kedi Kumu

pinaryaprak

Merhabalar ilk kez kedi bakıyorum 2 hafta oldu. Real cat kum almıştım iki haftadır günde 2-3 kez temizleyerek kullandım ama şu an koku yapıyor değiştirme zamanı mı geldi? okuduklarıma göre 3-4 hafta rahat kullanılıyormuş.

10 CEVAP

pinarcaya

Bir de ince delikli kurek kullanirsaniz iyi temizlemenize yardimci olur.

pinarcaya

Kedi kumunun kalitesiyle de alakali bir durum koku olup olmamasi. Eger guzel topaklanan bir kumsa temizlendiginde hic artik kalmaz ve kokmaz. Guzel topaklanmiyorsa temizlerken parcalanir ve o kucuk parcalar koku yapar. Mamayla da alakasi vardir tabi.

pinaryaprak

Royal canin baby cat ve veterinerden aldığımız özel bir mamayı kullanıyoruz. Kumu temizlerken biraz artıklar kalabiliyor sanırım kumla alakalı

BalliBadem

Ben 5 kg döküyorum 20 gün civarı gidiyo sonra temizleyip tekrar aynı döngü oluyo üstüne kum eklemiyorum

Alsimist

Yıllardır proline pudralı kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım ,ince taneli oluşu ve kokusu kokuyu hapsetme konusunda oldukça başarılı

Miskethrmn

Üzerine eksildikçe yeni kum ilave ederseniz koku biraz daha azalır ama tabi markadan markaya da değişir.

ben en ucuz markayı kullanıyorum ve buna rağmen sıfır koku.
çünkü koku yapan kum değil kuru mamalar.
kullandığınız mama neydi?

aynen tamamen mamaya bağlı bu biz nd kullanıyoruz neredeyse hiç koku yok önceden kullandığımız mamalarda böyle değildi durum

LadyAndCat

Pınaryaprak
Kumun ince taneli toparlanan özellikte olmasına özen göster. Piyasada çok fazla kum var. Önemli olan iyi topaklanması, ince olması ve toz yapmaması. Günde bir kez değiştirmen yeterli aslında. Kürekle alıp atıyorsun zaten. Geri kalan kum kokulu olmamalı. Kedilerin dışkısı biraz da olsa kokar. Ben kabını tuvaletimizde tutuyorum.

BalliBadem

Bide görürseniz petshoppta falan miyacat öneririm internette göremedim ama bi süredir kullanıyorım çok memnumum fiyatıda uygun