Sokak Kedilerine Nasîl Su Verilir?

calymath

Başlığı farkındalık yaratmak için böyle yazdım. Sadece bir önermede bulunacağım.

Kışın sokakta sular donuyor. Kedilerin kar yiyerek susuzluğunu dindirmesi zor. Soğuk olduğu için üşümesine yol açar.

Su kapları donar.

Su kaynağını daima sıcak tutmak imkânsız.

Suya Gliserol eklerseniz suyun donma sıcaklığı düşer. Gliserol vücut sıcaklığını korur. Donmaya karşı da korur.

9 CEVAP

bihtercik

veya bir damla zeytinyağı bile işe yarıyor.

calymath

O da olur. Fakat yağ suya karışmıyor. Difriz görevi görmûyor.

BalliBadem

Peki bu sağlıklı mı

calymath

Gliserol yağın bileşenidir. 3 karbonlu bir organik. 3 Yağ asidi ile birleştiğinde yağ meydana gelir.

Bu bileşikleri karaciğeriniz üretir.
Yaşamsal bir moleküldür

Gliserolü eczanelerden de tedarik edebilirsiniz.

LadyAndCat

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim kendi adıma.
Kışın özellikle ısının eksilere düştüğü yerlerde bu dedikleriniz hepimizin kulağında olsun.

pinarcaya

Tesekkurler...

Bellasmom

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

calymath

Faydalı olmak güzel bir şey.

Başka konular da hazırlayacağım.

yasminackz

Teşekkürler bu öneriniz için fakat bizim burada bilinçli içine çöp atıyorlar bende kimin attığını görmediğim için bir şey diyemiyorum sigara izmariti mi dersiniz yiyecek kapları mı dersiniz bir gün bir geldim su sigara çöpünden sapsarı olmuş el insaf yani bunun önüne nasıl geçebiliriz