Kedim Yalnız Kalınca İnanılmaz Şekilde Miyavlıyor

Katya06

Öncelikle merhaba. Kedim hiç yalnız kalmak istemiyor. Okula gittiğim dönemlerde (evde yalnız yaşıyorum) kapıdan çıktığım anda miyavlamaya başlıyor. Bazen dayanamayıp geri giriyorum sanki sen beni nasıl bıraktın der ki bacaklarıma sürtünüyor, gırlamaya başlıyor. Şuanda tatilde olduğum için annelerdeyim. Burda annem ablam ve yeğenim var. Onlara çok alıştı. Bazen onlarla duruyor ama yinede onu bırakıp mutfağa gireyim hemen kapıda bağırmaya başlıyor. Burada kalabalığa alıştı. Evimize gidince ne yapacağız bilmiyorum. Kendini yalnız hissetmesin diye televizyonu açıyorum. Yaş mamasını koyuyorum. Oyuncaklarını çıkarıyorum ama yinede durmuyor. Bu sorunu yaşayan ve çözebilen var mı? İkinci kedi düşünüyorum ama kedim 24 eylül doğumlu. Kısırlaştırma için çok küçük. Hem o yüzden yanına bir kardeş alamıyorum, hemde onun kadar sakin uysal olmamasından korkuyorum. Öğlen 2ye kadar evde olmuyorum haftanın 4 günü. Ben yokken kavga ederler diye korkuyorum.

8 CEVAP

Catloveerr

Suzionlineblog sayfasında iki kediyi birbirine alıştırma aşamaları var. Hem daha kediniz küçükmüş daha kolay alışır bence iki yavru

Katya06

2 aylıkken sahiplendim. Çok küçüktü bana geldiğinde. Çok zayıf ve bakımsızdı. Çok erken kuru mamaya başlamıştı bu yüzden hala çözemediğimiz bir kabızlık problemimiz var. Annesiyle arası nasıldı bilmiyorum ama sanırım beni annesi sanıyor :(

Katya06

Benim kedim çok korkak ve çok uysal bir kedi. Gelecek olan kediye korktuğu için ben yokken zarar vermesinden korkuyorum. Yada kıskanabilir çok hassas veteriner için dışarı çıktığımızda bile bana küsüyor eve gelince 2 gün kadar yüzüme bakmıyor yanımda yatmıyor :( Artık eve bebek kamerası alacağım nerdeyse ben yokken konuşup onu sakinleştirmek için..

bihtercik

kaç aylıkken sahiplendiniz? annesiyle arası nasıldı bilginiz var mı?

bihtercik

bu süreçte en önemli şey duygusal davranmamak.
bu yüzden ilk alıştırmayı ev içerisinde kapı kapatarak deneyebilirsiniz.
uyuduğu odayı dahi ayrı tutun,bu süreci yavaşça ilerletin.
ağlayacaktır elbet ama eğer siz güçlü olmazsanız o da bu durumu aşamayacaktır

Cansumuezza

Kardeş şart hic bir canlı kendi istemediği sürece yalnızlığa mahkum edilmemeli

Katya06

Önce kısa süreli başka kedilerle bir araya getireceğim. Biraz alışsın davranışlarına göre bir kardeşi olabilir. Inşallah bu sorunu o zaman çözmüş oluruz:(

Catloveerr

Dövebilir diyorsunuz da her kedi başka bir kediyle bir araya getirildiğinde kavga çıkma ihtimali yüksek. Bölgelerini sahipleniyorlar. Zaten yeni sahipleneceğiniz yavruyu direkt getirip evdeki yavrunuzun yanına koymayacaksınız böyle yaparsanız tabi size küser, diğerini döver vs. Dediğim blogdaki adımları uygularsanız anlaşabilirler. Kısa süreli başka kedilerle biraraya da getirseniz bir anda tanımadığı bir kediyle oyun oynamasını ya da sarılıp uyumasını bekleyemezsiniz. Birbirlerini tanımaları, kokularını bilmeleri gerekiyor. Korkak olan siner bir köşeye, diğeri döver.