Merhaba, Kedime Sadece Kuru Mamayı Bir Türlü Alıştıştıramadım.

suleren

7 aylık olduk, yaş mamayla karıştırıp veriyorum. Yaş mamayı azaltmaya başladığımda yemeyi bırakıyor. Aç bırakmaya da dayanamıyorum. Felicia kitten kullanıyorum yaş mamayla karıştırdığımda ancak onu yiyor. n&d, royal canin hepsini denedim yemiyor. Balıklı yaş mamaları daha çok sevdiğini farkettim, belki balıklı kuru mamaları da daha çok sever. Ancak yavru kediler için balıklı mama yok, olanlar da pahalı:( yetişkin mamaya geçsem problem olur mu? Maddi manevi çok yoruyor bu durum beni sürekli mama değiştiriyorum ve çöpe atıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

20 CEVAP

Sselin1

Benimde en son baktigim kedi saatlerce ac birakmama ragmen denedigim kuru mamalari asla yemedi. N&d balikliya bayilacagini bildigim icin hemen aldim ve severek yedi. Ben bu zamana kadar kuru mama secen kedilere hep n&d balikli verdim ve hepsi bayilarak yedi. Cunku koku olarak gercek balik kokuyor yem gibi degil kokusu. sevmelerini buna bagliyorum. Kedim yavru diye dusunmeyin zaten n&d nin tüm mamalari ayni icerige sahip. Sadece kitten mamanin taneleri daha kucuk. Kediniz zaten 7 aylik olmus her mamayi rahatlikla yiyebilir.

pinarcaya

Kedinizin mamasini surekli degistirmeniz sindirim sistemini bozar.

merveafsin

Aç kalınca mecbur yiyecektir zamanla azar azar alıştırın hatta bazen ağzına tane tane tıkıştırın bizim veterinerimiz kuru mama alışkanlığını böyle halletmiş tek tek yedirin tabi ki yaş mama daha cazip geldiği için yemek istemiyor

suleren

@bihtercik dediğiniz gibi yaptım, bazen yaş mamalı mamayı yiyor bazen kuru mamalıyı yiyor biz de kuru mamayı koyduk sadece önüne. Balık yağı koydum eski manasıyla matisseyi karıştırıp asla yemiyor. Sizce duygusal olmayıp kuru mama vermeye devam mı etmeliyim? Mis gibi mama ben anlayamıyorum cidden, çok üzülüyorum:(

suleren

Çok teşekkür ederim destekleriniz ve tavsiyeleriniz için, elimden geldiğince duygusal olmayıp sabredeceğim.